Hexbound

Hexbound
Fantasy, Magiczni
angielski
Dulsiatko Mark

Lily Parker is new to St. Sophia’s School for Girls, but she’s already learned that magic can be your best friend-or your worst enemy. That’s why Lily has to learn how to control her newly discovered paranormal abilities while fighting the good fight with her best friend Scout as they take on Chicago’s nastiest nightlife-including the tainted magic users known as Reapers…

źródło opisu: http://www.penguinrandomhouse.com/

źródło okładki: http://www.penguinrandomhouse.com/

red_diva | 2016-06-22
Przeczytana: 06 czerwca 2016

Nie wiem, co sądzić o tej książce :/ Taka sobie, pierwsza część w miarę wciągająca, a ta słaba. Nic ciekawego się tak naprawdę nie działo, nic się nie wyjaśniło, przeciąganie akcji żeby napisać jak najwięcej tomów. Z nudów da się przeczytać, ale nic specjalnego.

myfascinatingbooks | 2017-10-28

Chociaż pierwszy tom wydał mi się niezły jak na literaturę młodzieżową, to drugi tom mnie rozczarował.

Wyjaśniono w tej części skąd pochodzą wilkołaki, z kim się wiążą na stałe i dlaczego. Okazało się jednak, że autorka przyjęła oklepany koncept.

Co więcej zarys trójkąta miłosnego jest najzwyklej cliche. Tym samym z nieco nowatorskiej pierwszej części, autorka przeszła do banałów w drugiej.
Może za wyjątkiem niektórych aspektów magii. Na przykład Lily nauczyła się lepiej posługiwać magią - rozwinęła znacząco swoje umiejętności. Poza tym mamy tu okazję spotkać nowe talenty magiczne: komunikacja z duchami, magiczne oddziaływanie na urządzenia. O wampirach już nie wspomnę.

Lily Parker jest nowa w szkole Św. Sophie dla dziewcząt lecz już nauczyła się, że magia może być najlepszym przyjacielem jak i najgorszym wrogiem. Mówią, że władza absolutna ulega całkowitej korupcji. ale nawet odrobina magii może cię zawrócić na ciemną stronę.
Właśnie dlatego Lily musi nauczyć się jak skontrolować swoje niedawno odkryte zdolności, szybko, na topie unikając snobów, którzy myślą, że prowadzą jej szkołę, pielęgnować podkochiwanie się w słodkim drugoklasiście liceum z dużym wilczym sekretem i walczyć w dobrej walce z jej najlepszą przyjaciółką Scout przyjmując paskudne nocne życie w Chicago- wliczając plugawych użytkowników magicznych zwanych Żniwiarzami. Wszystko równocześnie z potajemnym spotykaniem się z Sebastianem, który jest gorący, potężny i oferuje jej pomoc w okiełznaniu magii płynącej w jej żyłach, dopóki jeszcze może... on tez jest Żniwiarzem. Lily ne może pomóc by nie być ofertą dla niego. sama też potrzebuje jego pomocy. przez to wydaje się że linia...

anita | 2012-03-21
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 21 marca 2012

interesującą, wciągająca, humorystyczna i naprawdę fajna;)) polecam osobą, które lubią fantastykę. vzekam z niecierpliwością na następne tomy ;)

Thanith | 2013-08-31
Na półkach: Przeczytane, Urban fantasy
Przeczytana: 31 sierpnia 2013

Nieco bardziej intrygująca od poprzedniej części. Jednak ciągle przez większość czasu nudna dopiero na końcu coś się dzieje. Ciekawe jak rozwinie się sytuacja z Sebastianem przyznaje, że bardziej kibicuje jemu niż Jasonowi- po prostu wolę mroczne charaktery :)

kaktus323 | 2017-09-22
Nicole Chloe | 2016-12-08