Zarys teologii Śródziemia i inne szkice tolkienowskie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Anatomia Fantastyki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gdański Klub Fantastyki
Tolkien, religioznawstwo
Kaamosaika

Aż dziwne, że przez 4 lata od chwili wydania przez GKF „Kultury Śródziemia…” nie ukazała się żadna polska książka krytyczna na temat Tolkiena (poza antologią „J. R. R. Tolkien. Recepcja polska” – ale w tym wypadku trudno mówić o nowości). Dlatego z okazji Euroconu 2000 GKF postanowił wydać zbiór tolkienowskich szkiców Olszańskiego, uzupełniony dyskusją jaką odbył on z Ryszardem Derdzińskim (tolkienistą ze Śląska) na temat związków mitologii Śródziemia z Ewangelią. Literacką glosą zbiorku była nowelka o ostatniej podróży Sama Gamgee.

źródło opisu: Nota wydawcy

Daria | 2016-02-21