Malarstwo Białego Człowieka t.6

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Malarstwo Białego Człowieka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Nobilis
978-83-60297-48-3
malarstwo, sztuka, zjawisko, filozofia
Omnikoron

"Malarstwo Białego Człowieka" - tom VI. Drugie, luksusowe wydanie kultowej księgi sławnego pisarza i historyka sztuki, opisującej dzieje malarstwa europejskiego tzw. dawnych mistrzów (od późnego Średniowiecza do schyłku wieku XIX). Pierwszy wolumin nowej, ośmiotomowej edycji, poważnie wzbogaconej przez autora treściowo oraz ikonograficznie.

źródło opisu: http://www.nobilis.info.pl/lysiak/18.php

Piktor | 2017-05-01

Jeden z bardziej "niszowych" tomów - o jednym czy dwóch malarzach nawet nigdy nie słyszałem, a żaden z pozostałych też nie ma przesadnie głośnego nazwiska. Przeciętny zachwyt prezentowanymi tu obrazami też w moim przypadku był niższy niż w innych tomach. Jak już mówiłem chyba nieraz, nie ma to jednak większego znaczenia w przypadku Łysiaka, który potrafi zainteresować każdym malarzem i każdym obrazem, jeśli tego chce. No i z napięciem czekałem na rozdział o Boucherze, znając i lubiąc upodobanie autora do poruszania tematów erotycznych - nie zawiodłem się.

8.5/10

Kamil | 2016-09-12