Wiara i myślenie

83-7006-829-4
filozofia, wiara, eseje
filozofia i etyka
Snoopy

Tom zawiera rozprawy i eseje z filozofii i historii filozofii omawiające szeroko rozumianą problematykę religijną. W części pierwszej czytelnik znajdzie teksty dotyczące dosyć rzadko w filozofii polskiej poruszanych zagadnień, m.in.: relacji Boga i wiary oraz ludzkiej wolności i pragnienia zbawienia, egzystencjalnych pytań o prawdę, religijnych podstaw metafizyki. Część druga O myślicielach i książkach zawiera jeden z wątków filozoficznej genealogii autora, który przebył drogę od Platona po współczesnych polskich filozofów.

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: Wydawca