Malarstwo Białego Człowieka t.4

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Malarstwo Białego Człowieka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Nobilis
978-83-60297-38-4
malarstwo, sztuka, zjawisko, filozofia
bibliofilka

"Malarstwo Białego Człowieka" - tom IV. Drugie, luksusowe wydanie kultowej księgi sławnego pisarza i historyka sztuki, opisującej dzieje malarstwa europejskiego

Piktor | 2016-12-07

Zachwyt narasta, Łysiak wydaje się z każdym tomem rozkręcać coraz bardziej, chociaż zwykły śmiertelnik, pisząc tak intensywnie i ciekawie, wyczerpałby się po połowie pierwszego. Może apetyt rośnie mi w miarę jedzenia, ale Czwórka przebiła chyba poprzednie tomy. Każdy rozdział o malarzach już dość dobrze mi znanych dodał niejedno do mojej wiedzy na ich temat, zaś pozostałe świetnie zapoznały z tymi, których kojarzyłem tylko w zarysie. To już ten moment, w którym rodzi się we mnie poważne rozgoryczenie faktem, iż autor skończył (z mojej perspektywy - skończy) swoje dzieło przed impresjonizmem.

9.0/10

Kamil | 2016-09-12