Europa magiczna

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wycieczki z klasą". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Telbit
836084805X
przewodniki, europa
Miss_Jacobs

Niezwykły przewodnik po Europie śladami pisarzy i artystów. Opisy tras to fascynujace eseje, zawierające wiele wartościowych i interesujących informacji oraz odwołań do literatury bądź filmu. Jak wygląda La Mancza - kraina błędnego rycerza Don Kichota? Dlaczego uniwersytecki Oksford stał się kolebką literatury fantasy, a inspiracje z historii i architektury miasta czerpali m.in. J.R.R. Tolkien i C.S. Lewis? Jak trafić do klasztoru opatów z "Imienia róży" Umberta Eco? Gdzie leży prawdziwy urok Lazurowego Wybrzeża, zaczarowanego w obrazach postimpresjonistów, a współcześnie kojarzonego z filmowym Cannes? W których zaułkach Londynu rozgrywały się sceny opowiadań o Sherlocku Holmesie?

źródło opisu: wysylkowa.pl

źródło okładki: wysylkowa.pl