Religia jako odpowiedź

978-83-88747-52-6
religia, kryzys
religia
gall21

Jaka jest dziś kondycja religii? Czy rozmywa się ona w tyglu synkretycznych projektów kulturowych? Czy człowiek stał się tylko wiązką wrażeń? Gdzie są źródła intelektualnego kryzysu i jaką kurację uzdrawiającą można zaproponować? „Religia jako odpowiedź” próbuje zmierzyć się z tymi kwestiami. Jan Sochoń odwołuje się do wielkich wzorów zachodniego chrześcijaństwa: Augustyna, Tomasza z Akwinu, Gilsona, Swieżawskiego, Stróżewskiego, Krąpca, oraz do tych twórców literatury, którzy w szczególny sposób są wrażliwi na filozoficzno-teologiczny ton świata. Przekonuje czytelnika, że prawda pozostaje niewzruszonym fundamentem każdej wizji rzeczywistości.

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl