Armada - 03 - W trybach rewolucji

Wydawnictwo: Egmont Polska
Sillage: Engrenages
armada, morvan, buchet, navis
komiksy

Krążowniki, statki admiralskie, transportowce wojenne, moduły techniczne... Armada to konwój tysięcy statków kosmicznych poszukujących nowych form życia na nieznanych planetach. Statki Armady zamieszkiwane są przez stworzenia pochodzące ze wszystkich stron galaktyki. Rasy wchodzące w skład Armady dużo widziały, ale żadna z nich nie spotkała się z dziwną dwunożną istotą o białej skórze: z...

Rasy wchodzące w skład Armady dużo widziały, ale żadna z nich nie spotkała się z dziwną dwunożną istotą o białej skórze: z człowiekiem...

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://komiks.nast.pl/okladka/4555/Armada-03-W-trybach-rewolucji/

Wkp | 2013-10-12

Z PUDŁA WYGRZEBANE, CZ CVI

Navis zostaje wysłana z mosją na planetę TRI - JJ 768, gdzie żuyje podobna do człowieka rasa, która nie ma prawa istnieć. Do tego żyje w czasie przypominająctym rewolucję przemysłową, a w podziemiach pewnego miejsca kryje niezwykłą tajemnicę. Navis wkracza w świat rewolucjonistów...

Tom trzeci Armady to już nie tylko kawał znakomitego komiksu w swej kategorii, ale po prostu kawał znakomitej historii obreazkowej w ogóle. A już na pewno najlepszej z przygód Navis. Może nie jest w tym zasługa jedynie dobrego, a nie znakomitego, jakby się tego chciało, scenariusza, ale genialnych po prostu rysunków i koloru. Fabule też zresztą nie mam nic do zarzucenia: szybka, ciekawa, spójna, logiczna i z pewnym przesłeniem. Ale to właśnie szata grafiaczna (rysunki nie wiem, czy nie tworzone czasem na planaszach formatu A2) zachwyca od pierwszych do ostatnich stron.

Wniosek jest więc jeden: kto nie stroni od komiksu, koniecznie powinien poznać to dzieło, bo jest tego warte.

herodot83 | 2016-02-03
Przeczytana: 02 lutego 2016

Składające się na opowieść plansze, doskonale przedstawiają barwną i dynamiczną historię, cały czas nie mogę oprzeć się wrażeniu, że gdzieś w kadrze pozostawione jest pytanie o miejsce człowieka we wszechświecie. Ziemia siłą rzeczy robi się, delikatnie mówiąc, zatłoczona.

Xiążki | 2017-03-30
Na półkach: GRAFIKA, Przeczytane, 2017