Jak Prawidłowo Wystawiać Faktury Vata 2009

Wydawnictwo: Wszechnica Podatkowa
biznes, finanse

Faktura w obrocie gospodarczym nakłada na jej wystawcę szereg obowiązków, natomiast odbiorcy daje możliwość skorzystania z wielu uprawnień. Dlatego ważne jest, aby faktury z punktu widzenia zarówno sprzedawcy jak i nabywcy wystawiane były w sposób prawidłowy i nie budzący wątpliwości. Niniejsza publikacja przeznaczona jest przede wszystkim dla podatników podatku od towarów i usług (VAT) zobowiązanych do dokumentowania sprzedaży towarów czy świadczonych usług fakturami. W sposób praktyczny i rzeczowy omawia zagadnienia związane z prawidłowym wystawianiem faktur, uwzględniając specyfikę określonych rodzajów czynności dokumentowanych fakturą.