Rzym - Miasta Świata

Tłumaczenie: Lucyna Cykarska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Miasta Świata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pascal
Rome
przewodniki, Rzym, Włochy
Inne
Miss_Jacobs

Rzym w pełnym blasku: największe atrakcje, najlepsze galerie, najbardziej magiczne zaułki, najgłośniejsze kluby i nastrojowe kafejki. Z tym przewodnikiem odkryjesz najsłynniejsze zabytki i fascynujące tajemnice włoskiej metropolii. Dzięki przewodnikowi: - Jeszcze przed podróżą zasmakujesz w urokach Rzymu - wzbogacony o piękne fotografie tekst to nie tylko rzetelna informacja, ale i...

Dzięki przewodnikowi:
- Jeszcze przed podróżą zasmakujesz w urokach Rzymu - wzbogacony o piękne fotografie tekst to nie tylko rzetelna informacja, ale i pasjonująca opowieść o blaskach i cieniach wielkiego miasta.
- Bez trudu odnajdziesz najważniejsze rzymskie atrakcje dzięki kolorystycznie wyodrębnionym częściom książki.
- Rozrywka i zakupy będą czystą przyjemnością - wystarczy rzut oka na listę lokalizacji i wszystko jasne.
- Zanurzysz się w klimacie miasta, spacerując ze szczegółowym planem w ręku.
- Odwiedzisz wszystkie istotne punkty miasta, korzystając ze szczegółowych planów.
- Zjesz tak, jak lubisz - korzystając z rekomendacji naszych ekspertów.
- Nocleg nie będzie przykrym zaskoczeniem - przewodnik zawiera kompletną bazę hoteli, począwszy od ekonomicznych rozwiązań po lokalizacje luksusowe.
- Dłuższy pobyt urozmaicisz krótkimi wypadami za miasto, gdzie świat wygląda całkiem inaczej.
- Wrócisz szczęśliwy - praktyczne wskazówki uwolnią Cię od zbędnego stresu w nowym miejscu.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pascal.pl/ksiazka.php?id=1949_Rz...(?)

źródło okładki: http://ksiegarnia.pascal.pl/ksiazka.php?id=1949_Rz...»

Adam | 2015-10-12

Zależy czego kto od przewodnika oczekuje. Cała seria Miasta Świata oparta jest o ten sam schemat: podział miasta na dzielnice (części), dokładne zdjęcia, częściowe opisy. Sprawdza się dość dobrze jeśli w danym mieście spędzamy powiedzmy kilka dni i po każdej opisanej części urządzamy jednodniowy spacer. Jeśli chcemy wybrać sztandarowe obiekty do szybkiego zwiedzania, to lepiej sprawdzają się przewodniki National Geographic z serii "Spacerem po...".

Z przewodnikami tej serii zwiedzałem Rzym i Berlin. Wnioski z egzaminu praktycznego: ułatwia lokalizację mniej znanych zabytków, bo wszystko jest na zdjęciach. Jeśli ktoś chce poznać historię, poczytać o stylach architektonicznych, czy też zdobyć informacje dotyczące kultury, języka, kuchni danego kraju to się rozczaruje.

Zwiedzając Rzym i Berlin byłem zadowolony, później jednak poznałem serię przewodników Pascala "Przewodnik praktyczny" i te zaczęły zapełniać moje półki w miarę odwiedzania kolejnych krajów.

| 2011-07-21
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 21 lipca 2011

Nic specjalnego, nie polecam tego przewodnika, poza ladnymi szczatkowymi opisami historycznymi danych zabytkow i malych mapek nic tutaj nie ma . Rzym ma zdecydowanie wiecej magicznych miejsc niz te przedstawione tutaj na fotkach ktore bardzo rozczarowuja wymagajacego turyste.

Olala | 2013-05-13
Na półkach: Przeczytane, 1.Posiadam