English Grammar in Use – Intermediate

Wydawnictwo: Cambridge University Press
0-521-53289-2
angielski
kamk

Trzecie wydanie English Grammar in Use zostało poszerzone o 9 zupełnie nowych rozdziałów. Nowością są rozdziały poświęcone czasownikom frazowym. W porównaniu z poprzednim wydaniem trzecia edycja oferuje więcej ćwiczeń kontrastujących użycie różnych struktur gramatycznych. Większy format i użycie koloru czynią korzystanie z gramatyki jeszcze łatwiejszym i ciekawszym. Nowością trzeciego wydania...

Nowością trzeciego wydania jest oryginalny, interaktywny CD-ROM. Płyta zawiera setki dodatkowych ćwiczeń odpowiadających materiałowi English Grammar in Use. Ćwiczenia są powiązane z poszczególnymi rozdziałami książki. CD-ROM zawiera nagrania audio wszystkich ćwiczeń. Umożliwia również komponowanie własnych testów, dodawanie notatek oraz nagrywanie wypowiedzi. Posiada również wbudowany słownik oraz link do internetowej strony słowników Cambridge.

Seria In Use to przede wszystkim bardzo popularne gramatyki o różnym stopniu zaawansowania. Najbardziej znaną wśród nich jest English Grammar in Use autorstwa Raymonda Murphy'ego. Na całym świecie sprzedano już miliony egzemplarzy English Grammar in Use. Gramatyki In Use służą do samodzielnej nauki oraz mogą być wykorzystywane na zajęciach w klasie. Oferują komentarz gramatyczny ilustrowany przykładami oraz zestaw interesujących ćwiczeń. Na końcu każdej książki znajdują się testy sprawdzające. Gramatyki In Use dostępne są w wersjach z odpowiedziami lub bez. Dla zainteresowanych seria oferuje dodatkowe ćwiczenia. Seria In Use to także materiały do samodzielnej nauki słownictwa na wszystkich poziomach zaawansowania. Ćwiczenia wykorzystują autentyczne przykłady ze współczesnego języka angielskiego.

Mylengrave | 2015-02-04
Na półkach: Przeczytane, English

Jest to jedna z moich ulubionych książek, uczę z niej już bardzo długo i jak do tej pory nie spotkałam się z lepszą książką do gramatyki. Najbardziej cenię sobie jej układ i przejrzystość - idealne dla nauczyciela. Z lewej strony teoria, z prawej zadania, tak więc uczniowi można kazać książkę 'zgiąć' i wtedy łatwo sprawdzić, co już umie:) Podział ze względu na zagadnienia - idealny. Najlepsze możliwe wytłumaczenie gramatyki - nie ma lepszego na rynku i pewna jestem, że nie będzie, bo to jest wręcz idealne. Poziom dobry dla powtórek, dla początkujących też, o ile przyłożą się do teorii i omówią ją dodatkowo z nauczycielem. Plusem jest również to, że książka stopniowo wprowadza nowe słownictwo, więc z powodzeniem może służyć jako podręcznik na lekcję, nie ma potrzeby zaopatrywania się w dodatkowe materiały ze słownictwa.

bleedingsun | 2011-07-02
Przeczytana: 04 czerwca 2011

Cała angielska gramatyka zebrana w jednej książce. Wszystko, czego potrzebuje osoba na poziomie Intermediate.
Niedługo sięgnę po kolejną książkę z tej serii, tym razem zieloną (Advanced), bo z tej zrobiłam już wszystkie zadania.

Marta | 2012-11-02
Przeczytana: 2011 rok

Książkę tę kupiłam aby poznać gramatykę - jestem samoukiem. Pasuje mi jej układ - mogłam uczyć się małymi partiami lub większymi, w zależności od posiadanego czasu. O ból głowy przyprawiały mnie jedynie liczne wyjątki od reguł w niemal każdym temacie. Uważam, że jeśli ktoś chce zdawać na certyfikat np. FCE, to będzie nieoceniona pomoc. Ja akurat zdawałam na TOEIC, w którym na wiele mi się nie zdała, gydż było tam mało gramatyki.

Antagonista Esklaważu | 2015-09-17

Prawdopodobnie najlepszy podręcznik dla samouków na rynku.

Martuszka | 2014-04-02

Bardzo dobra książka aby porządnie nauczyć się podstaw gramatyki angielskiej lub w ramach gruntownej powtórki. Świetna jest zarówno do nauki samodzielnej jak na zajęciach z nauczycielem. Bardzo użyyeczna do prowadzenia korepetycji. Jedyna wada jest taka, że jest ona na poziomie B1. Następny tom "Advanced.. " już nie jest taki użyteczny

antecedentia | 2015-02-01
Na półkach: Przeczytane, 2013

Świetnie opracowana, pracowałam z nią samodzielnie przed maturą i mam do niej nieukrywany sentyment, bo dzięki niej jestem na wymarzonych studiach ;)

Krótkie rozdziały, żadnych niepotrzebnych epopei, bardzo dobrze wyśrodkowana między poziomem podstawowym a zaawansowanym.

Barbra Szym | 2015-04-23
Przeczytana: 2008 rok

Kompendium gramatyczne dla każdego. Kiedy tylko któryś z niuansów gramatyki umknie z mojej pamięci, bądź chcę odświeżyć, poćwiczyć - zaglądam do tej nieśmiertelnej książeczki. Ot taka mała "biblia" angielskiego.

| 2013-10-27
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 04 czerwca 2014

Umiem już angielski... Damn!

laderzlaki | 2014-10-06
Przeczytana: 11 marca 2015

The best english grammar book.

Waga | 2016-05-12