Psy i szakale

Wydawnictwo: Da Capo
Hounds and Jackals
9788386611942
Edyta

Lidia Harris, zaniepokojona dziwną przesyłką od siostry, z którą od czterech lat nie miała kontaktu, po raz pierwszy od dawna wyrywa się ze swego uporządkowanego, doskonale zorganizowanego życia w Kalifornii, by odnaleźć siostrę. Celem podróży jest Rzym, ale wędrówka nie kończy się na Wiecznym Mieście i zupełnie nieoczekiwanie Lidia jedzie do Egiptu. Z dala od Kalifornii, nękana niepokojem o siostrę i własne bezpieczenstwo - bo ktoś nieustannie na nią czyha - Lidia poznaje prawdziwe życie i uświadamia sobie, jak bardzo przed nim uciekała, odwracając się plecami do miłości...

źródło opisu: okładka

źródło okładki: wydawca

Monika | 2013-06-27
Przeczytana: 26 czerwca 2013

Pani Basia jest moją ukochaną pisarką. Oczywiście chciałabym przeczytać wszystkie Jej książki i jestem na najlepszej drodze ku temu :)
Ze wszystkich powieści autorki najtrudniej było mi zdobyć właśnie tę - "Psy i szakale". W końcu znalazłam ją w jednym w internetowych antykwariatów.
Nie jest to szczyt możliwości pisarskich pani Barbary i nie polecam tej książki na pierwsze spotkanie z autorką. Do tego dochodzą rażące błędy w tłumaczeniu (świątynia może być Hatszepsut, nigdy nie "Hatszepsuta", bo Hatszepsut była kobietą!).
Jednak mało kto tak pięknie oddaje klimat Egiptu, jak właśnie pani Basia... Aż mi się zatęskniło :) Dodatkowa gwiazdka za pobudzenie mojej tęsknoty ;)

kudybcia | 2013-01-02
Przeczytana: październik 2008