Czas bez pożegnań

83-7391-520-6
ks Twardowski, poezja, wiersze
poezja
maja5

Jan Twardowski jest dziś bardziej znany jako poeta niż kaznodzieja, sam przedstawia się jako ksiądz piszący wiersze. Po jego tomiki poezji sięgają zarówno osoby wierzące, jak i ateiści, dorośli, ale też młodzież i dzieci, dla których pisze najchętniej. Liryki kapłana są pełne ciepła, życzliwości, poruszają problemy, z którymi styka się każdy człowiek. Nie znajdziemy w nich patosu ani egzaltacji, nie ma też miejsca na moralizowanie. Mimo to uczą tolerancji, radości życia, zachwytu nad pięknie urządzonym światem, pozwalają zrozumieć, czym jest przyjaźń, miłość, przynoszą odpowiedzi na najważniejsze i najtrudniejsze pytania. Twardowski myśli swe ujmuje w aforystyczne, zwięzłe formy, w których również jest miejsce na humor.

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl

| 2012-10-23

Takie rekolekcje dla każdego.

Noehli | 2016-01-25
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane