Sto światów

Tłumaczenie: Paulina Braiter
Książka jest przypisana do serii/cyklu "100 światów". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Jaguar
100 Cupboards
978-83-7686-024-4
Sweet

Pierwsza z serii fantastycznych powieści dla młodzieży, łączących przygodę, magię i naprawdę zdumiewający humor. Życie dwunastoletniego Henry’ego nigdy dotąd nie było tak fascynujące! Gdy jego rodzice, zapaleni podróżnicy, przepadli na dobre w Afryce, chłopak zamieszkał z ekscentrycznym wujostwem i czworgiem kuzynów na starej farmie w Kansas. I choć musi gnieździć się w maleńkim pokoju...

Życie dwunastoletniego Henry’ego nigdy dotąd nie było tak fascynujące! Gdy jego rodzice, zapaleni podróżnicy, przepadli na dobre w Afryce, chłopak zamieszkał z ekscentrycznym wujostwem i czworgiem kuzynów na starej farmie w Kansas. I choć musi gnieździć się w maleńkim pokoju (służącym niegdyś za toaletę), choć nie ma pojęcia, kto porwał jego najbliższych, to wreszcie może robić rzeczy, na które dotychczas mu nie pozwalano. Może grać w baseball bez kasku. Może jeździć na pace ciężarówki. I nawet, niesamowite, może mieć własny nóż!

Ale wielka przygoda dopiero się zaczyna! Pewnej nocy od zdezelowanej ściany odpada kawał tynku i uderza chłopaka w głowę. Z pomocą kuzynki Henrietty, Henry odkrywa, ze pod kolejnymi warstwami zaprawy i farby, kryje się nieprzeliczona liczba drzwiczek, zupełnie jakby w ścianie znajdował się gigantyczny kredens! Niektóre z szafek są zamknięte, w niektórych jednak znajdują się rzeczy, o jakich nikomu się nie śniło... W jednej z nich Henry odkrywa oświetlony na żółto pokój. Z innej uderza go w twarz podmuch niosącego deszcz wiatru... Jaką tajemnicę zamurowano w niewielkim pomieszczeniu? I dokąd prowadzą niezwykłe drzwi?

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca