Ostrze geniuszu : obosieczne skutki rozwoju cywilizacji

Tłumaczenie: Michał Sachnowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Na krawędzi wszechświata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Philip Wilson
Axemaker's gift
kultura, historia, wynlazki
popularnonaukowa
hunter

„Niezwykła książka, ukazująca historię nauki i wynalazku od pierwszych geniuszy z epoki kamienia po czasy nam współczesne. Mówi ona o nieodłącznych, złych i dobrych następstwach ludzkiej wynalazczości.” Profesor James Lovelock „Ostrze geniuszu” spaja miliony lat ludzkiej historii w jeden porywający ciąg, w którym idą o lepsze inteligencja i znajomość reguł ludzkiego zachowania. Autorzy w...

Profesor James Lovelock

„Ostrze geniuszu” spaja miliony lat ludzkiej historii w jeden porywający ciąg, w którym idą o lepsze inteligencja i znajomość reguł ludzkiego zachowania. Autorzy w nowy, świeży sposób interpretują fakty, a ich książka definiuje najważniejsze kwestie, nurtujące ludzi naszej epoki.”
Mihaly Csikzentmihalyi

Oto opowieść o ludziach, którzy skonstruowali nasz świat w zamian za nasze umysły... W miarę jak obecne stulecie twórczości i odkryć dobiega końca, humaniści i naukowcy coraz częściej zachodzą w głowę, w jaki sposób najwybitniejsi przedstawiciele naszego gatunku, owi geniusze zdolni do odkryć, tworzenia, uzdrawiania, przywództwa i inspirowania wszelkich działań, zdołali doprowadzić nasz świat na krawędź katastrofy? Odpowiedź na to pytanie znajdujemy w tej książce - wizjonerskiej i znakomicie osadzonej w faktach historii ludzkiej kultury. James Burke, czołowy specjalista w dziedzinie relacji między światem technologii a społeczeństwem oraz Robert Ornstein, prowadzący pionierskie badania nad ewolucją ludzkiej świadomości, pokazują krok po kroku, w jaki sposób wzajemne oddziaływania między wynalazczością a umysłem ukształtowany umysł świat, który nas otacza, a co ważniejsze - również świat naszych myśli.

źródło opisu: www.ksiegarnia.racjonalista.pl

źródło okładki: zmiany.bloog.pl