Sieci terroru

Tłumaczenie: Marek Król
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mundus". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Understanding terror networks
dżihad, terroryzm
popularnonaukowa
hunter

Ta książka jest pionierskim przedsięwzięciem. Sageman, łącząc kompetencje politologa i psychiatry, analizuje życiorysy niemal dwustu członków Al-Kaidy i przedstawia bezprecedensowy zarys ideologii, motywacji i działań terrorystów. Doskonała znajomość zagadnień związanych z Al-Kaidą umożliwia autorowi sformułowanie podstawowych zasad walki z globalnym terroryzmem. Sieci terroru to aktualna, oryginalna i bardzo ciekawa książka, obowiązkowa zarówno dla specjalistów, jak i wszystkich czytelników zainteresowanych tą tematyką.
Rohan Gunaratna, autor Inside Al’Qaeda: Global Network of Terror

Autor penetruje zupełnie nowe obszary oraz obala powszechne, ale nieprawdziwe teorie, których wyznawcami są zarówno «eksperci» w dziedzinie terroryzmu, jak i członkowie rządu odpowiedzialni za ochronę antyterrorystyczną. Zgodnie z jedną z tych koncepcji, Al-Kaida jest repliką przestępczej rodziny mafijnej, a taktyka stosowana wobec przestępczości zorganizowanej sprawdza się także w przypadku nowych przeciwników.
Milt Bearden, autor The Black Tulip i współautor The Main Enemy

Dzięki Markowi Sagemanowi lepiej rozumiemy działalność Al-Kaidy, która jest zaledwie jedną, najlepiej znaną częścią globalnego salafickiego dżihadu. Ta znakomita książka ułatwia dogłębną analizę sieci terrorystycznych.
Randall Collins, autor Interaction Ritual Chain

źródło opisu: http://www.wuj.pl/