Hamas: Polityka, dobroczynność i terroryzm w służbie dżihadu

Tłumaczenie: Łukasz Müller
Seria: Mundus
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Hamas : politics, charity, and terrorism in the service of jihad
dżihad, hamas
literatura faktu
hunter

Jak to możliwe, że ugrupowanie, które posługuje się bojówkami terrorystycznymi i stosuje przemoc, stało się rządzącą partią polityczną? Czy ta sama organizacja może się zajmować działalnością polityczną i pracą charytatywną, a jednocześnie wysyłać zamachowców samobójców, by atakowali ludność cywilną? Jak traktować Hamas – zbrojną organizację islamistów, którą palestyński elektorat wyniósł do władzy w wyborach w styczniu 2006 roku?

Książka zawiera pierwszą na rynku wydawniczym tak kompletną i w pełni udokumentowaną ocenę Hamasu. Matthew Levitt, ekspert do spraw walki z terroryzmem, mający bogate doświadczenie zdobyte w terenie – w Izraelu, na Zachodnim Brzegu i w Gazie – uchyla zasłonę legalności, za którą kryje się Hamas. Przedstawia konkretne, szczegółowe dowody pochodzące z licznych materiałów wywiadowczych, między innymi z odtajnionych ostatnio raportów CIA, FBI i Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Kreśląc portret Hamasu z niespotykaną dokładnością, Matthew Levitt obnaża jego prawdziwe oblicze – oblicze organizacji stwarzającej zagrożenie dla pokoju i bezpieczeństwa daleko poza granicami Zachodniego Brzegu i Gazy. Autor wzywa społeczność międzynarodową, aby to rozważyła, i proponuje starannie przemyślane sposoby, jak przeciwstawić się zagrożeniu ze strony Hamasu.

"Zdecydowanie najlepsza książka na temat Hamasu, jaką do tej pory przeczytałem. Dobrze napisana, staranna, profesjonalna, fascynująca".
R. James Woosley, były dyrektor CIA

"Matthew Levitt jest niewątpliwie jednym z najwybitniejszych znawców Hamasu na świecie i czołowym komentatorem zajmującym się terroryzmem w ogóle. Przeczytałem wszystkie jego prace i mam wiele uznania dla jego działalności".
Daniel Benjamin, były członek Rady Bezpieczeństwa Narodowego prezydenta Clintona

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: www.gandalf.com.pl

Roman Dłużniewski | 2016-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2016

Rewelacja!! Książka pokazuje dobitnie czym jest Hamas i w jaki sposób działa. A u nas pewien 'mądry inaczej' bredził o naszym Hamasie...

byters | 2016-02-10
vahu | 2014-05-17