Psychologia porozumiewania się

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Psychologia wychowania". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Jedność
Psychologia porozumiewania się
83-7224-047-7
Śmigło

Publikacja stanowi syntezę dorobku współczesnej psychologii w dziedzinie komunikacji międzyludzkiej. Ukazuje konkretne sposoby przezwyciężenia typowych trudności w tej dziedzinie, a jednocześnie uczy sztuki empatii i asertywności.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.google.com/imgres?imgurl=http://skarga....»

Marjory | 2013-09-25
Przeczytana: 2013 rok

Nie jestem psychologiem, nawet specjalnie nie interesuję się tą dziedziną, książka trafiła w moje ręce trochę przypadkiem, ale zważając na pojawiające się czasami problemy komunikacyjne postanowiłam ją przeczytać. Nie zawiodłam się.

Książka podzielona jest na dwie części. Pierwsza dotyczy barier w komunikacji. Druga zaś pożądanych kompetencji w komunikacji.

Lektura tej książki pozwoliła mi zapoznać się z rodzajami komunikacji i uświadomić co czynię źle (nawet nie zdając sobie z tego sprawy).

Ks. Marek używa wielu przykładów, które świetnie ilustrują to o czym pisze i pozwalają lepiej zrozumieć niektóre zagadnienia. Ponadto czytając tę książkę nie mogłam się oprzeć wrażeniu, że autor jest niezwykle życzliwie nastawiony do czytelników, co jeszcze bardziej polepsza komfort czytania. ;)
Naprawdę polecam.

Szymon | 2015-03-10
Przeczytana: 2012 rok

Ciekawa książka dotycząca komunikacji międzyludzkiej, masa przykładów które wszystko opisują i obrazują, dlatego polecam!

Śmigło | 2011-02-22

Tak jak nie lubię większości poglądów księży, tak mocno lubię tę książkę.

Dzaniaczka | 2011-06-17
Przeczytana: 2007 rok

Całkiem niezła. Pomaga we wzajemnym zrozumieniu

Kshyshtov | 2016-03-26
Przeczytana: luty 2014