Druga twarz tlenu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
978-83-01-13847-9
babciastefcia

Czy życiodajny tlen może być szkodliwy? Czy wiąże się to z powstawaniem wolnych rodników? Czy czekolada zawiera przeciwutleniacze? Czy wolne rodniki bywają pożyteczne? Książka ta zawiera odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Jest to dzieło nietypowe, napisane lekko, przystępne, często żartobliwe, ale zachowujące rygory ścisłości naukowej, zawierające odnośniki do najnowszych prac oryginalnych i przeglądowych, a także "książkę kucharską" dla początkujących badaczy.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://komputeks.pl

babciastefcia | 2012-05-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2010 rok

Autor to promotor mojej pracy magisterskiej :) Książka jest genialna, przystępny język, ciekawy temat, przykłady z codziennego życia. Nie tylko dla chemika. Dla każdego zainteresowanego światem!

Insena | 2015-10-04
Klaudia Kaczmarek | 2014-08-07