Park Krajobrazowy Promno

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielkopolska Biblioteka Krajoznawcza". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu
978-83-60746-25-7
kamk

Park Krajobrazowy Promno położony jest niedaleko Poznania – na terenie między Pobiedziskami (na północy), a Kostrzynem i Iwnem (na południe). Przedstawiony w przewodniku rejon może być doskonałym celem krótkich weekendowych wycieczek. W publikacji znalazły się informacje o Parku dotyczące jego klimatu, wód powierzchniowych (liczne jeziora i rzeki, łowiska), roślinności (ginące, objęte ochroną gatunki – m.in. kłoć wiechowata, tłustosz pospolity, rosiczki długolistna i okrągłolistna) i zwierząt (m.in. rzadkie już popielice). Czytelnik znajdzie tu także historyczno-krajoznawcze charakterystyki wielu miejscowości leżących w Parku i okolicy (m.in. Pobiedziska, Promno, Czerniejewo, Iwno, Kostrzyn), przebiegi szlaków pieszych, rowerowych, samochodowych i wodnych, opisy ścieżek dydaktycznych oraz biogramy osób związanych z Parkiem i sąsiednimi obszarami. Bogaty i szczegółowy materiał tekstowy uzupełniony został spisem polecanej literatury, kolorowymi fotografiami i mapkami oraz rysunkami roślin i zwierząt.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Własne