Arthas: Rise of the Lich King

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Warcraft". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Simon & Schuster
143915760X
Warcraft, Arthas, fantasy
angielski
Cad_Bane

Opowieść o Arthasie Menethilu, księciu Lordaeronu i jego przemianie w złowrogiego Króla Licza.

źródło opisu: własny

źródło okładki: http://maninblackreviews.files.wordpress.com/2010/...»

Cad_Bane | 2011-02-22

Powieść autorstwa Christie Golden opowiada o jednym z ważniejszych bohaterów ze świata Warcrafta - księciu Arthasie Menethilu, jego upadku i jak stał się rycerzem śmierci a potem Królem Liczem.

Poznajemy jego młodość, zdobycie rumaka o imieniu Invincible (Niezwyciężony), który służy mu zarówno w życiu jak i po śmierci. Jesteśmy świadkami pokonania kraju elfów, Quel`Thalas, miłości do Jainy Proudmoore czy zdobycia słynnego miecza Frostmourne.

Akcja toczy się szybko, główny bohater i jego motywy są dobrze opisane, podobnie jak reszta postaci (polubić można krasnoludzkiego nauczyciela Arthasa o imieniu Muradin, nekromantę Kel`Thuzada, który wiernie służy rycerzowi śmierci czy współczuć Sylvanas Windrunner, elfiej wojowniczce zmienionej później w banshee).

Wadą może być duża ilość scen, w których Jaina i Arthas są w sobie zakochani i wyznają sobie miłość.

Niemniej jednak jeśli ktoś chce poznać dokładniej księcia Lordaeonu i jego losy, powinien sięgnąć po tą książkę.

Maru | 2013-02-20
Przeczytana: 19 stycznia 2013

Książka bardzo dobra, lecz nadal pozostawia niedosyt.
Ogromny potencjał historii Króla Lisza mógł zostać wykorzystany w opasłej trylogii, "Arthas: Rise of the Lich King" nie jest zły ale jednak "przeskakiwanie" między wydarzeniami byle tylko znaleźć się w fabule WarCrafta III jest nieco naciągane.
Mimo wszystko autorka świetnie poradziła sobie z przetłumaczeniem scen rodem z gry na język literacki.
Zdecydowanie godna polecenia.

zendurix | 2013-01-31
Na półkach: Chcę przeczytać, Warcraft

czy jest planowane tłumaczenie tej książki? jak będzie przetłumaczona to na pewno kupię

BakaOkuu | 2018-04-10
fluke | 2017-09-28