Kati w Ameryce

Tłumaczenie: Anna Węgleńska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Kati i Amerika

Na początku lat 50. Astrid Lindgren napisała serię książek o energicznej, lekko postrzelonej, no i oczywiście pełnej radości życia Kati. "Kati w Ameryce", "Kati we Włoszech" oraz "Kati w Paryżu" to pewnego rodzaju reportaże z podróży, ale przede wszystkim zabawne i zaskakujące przygody tytułowej Kati w najciekawszych miejscach świata. Jest rok 1950 - krótko po wojnie - i to prawdziwa przygoda...

Jest rok 1950 - krótko po wojnie - i to prawdziwa przygoda wyruszyć w świat, do tego wielkiego kraju na Zachodzie. Kati na wszystko, co nowe, patrzy świeżym, bystrym okiem. Pomyślcie, móc chodzić sobie po samoobsługowym sklepie i samemu wybierać różne rzeczy, nawet jeśli jest to w środku nocy! Albo pomyślcie o wszystkich samochodach - czyż Amerykanie nie są na najlepszej drodze do tego, że uschną im nogi? Przez cały czas towarzyszy Kati ciotka, która ostrzega: "Nigdy nie wychodź za mąż za Amerykanina, spotkają cię tylko same biedy!". Jasne, absolutnie nigdy...

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2007

"Kati w Ameryce" to dziewczyna przebojowa, fajna jedzie do Ameryki poznać kulturę i zwyczaje Amerykanów.
Bardzo się podoba jej tam jest zdziwiona przeżywa zaskakujące, niesamowite przygody jest to forma reportażu.
Rewelacyjna, super książka sięgnę chętnie po kolejne części Kati bo jest ciekawa jakie czekają przygody na nią.

Ellmaris | 2015-08-24
Na półkach: 2015, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 22 sierpnia 2015

Na okładce "od 10 lat", według mnie dla 10-latków będzie jeszcze zbyt nudna, nadaje się raczej dla starszych. Krótka powiastka, zabawna narracja, trochę zwyczajów amerykańskich (chociaż z 1950 roku), trochę tematu kobieta-mężczyzna (ale nie wyobrażajcie sobie wielkich scen, heh) - kto się nudzi, we wakacje może przeczytać :)

Olaa | 2013-07-08

Przeczytałam ją już dawno temu. Przy tej książce niestety trochę się wymęczyłam. Zawsze jak na nią spoglądam, to uśmiecham się do tych moich zmagań. Bardzo miło było spędzać czas przy książkach Astrid Lingren, nawet jeżeli nie wszystkie przypadły mi do gustu.

Sosnowaigielka | 2016-04-22

Kati jest niesamowitą dziewczyną. Tyle samo w niej mądrości co bycia infantylną, radości, co rozpaczy, w dodatku zakochuje się, jak to kobiety mają w zwyczaju, nie gubiąc jednak rozsądku. Widzi Amerykę oczami Europejki oraz swojej ciotki, która nie do wszystkiego daje się przekonać. Przezabawna opowieść!

Aldona | 2012-05-14

Jak na książkę dla nastolatki - dobra. Tylko nastolatki teraz nie są dobre do tej książki...

Ervisha | 2010-10-21

Słaba - nudna, banalna, przewidywalna i głupia

Marta | 2014-05-03

Pamiętam, że średnio przypadła mi do gustu. Możliwe, że byłam za mała, by w pełni książkę zrozumieć.

Olmotka | 2013-04-27
Na półkach: Przeczytane, 2013