Michał żyje bez stresu. Wśród kolegów, rodziny i nauczycieli cieszy się zasłużoną opinią luzaka, w dodatku dzięki zamożnym rodzicom ma styl, gest, markowe ciuchy i szpanerskie wakacje. Niestety nawet w życiu nastolatka nic nie trwa wiecznie. Nagłe kłopoty zawodowe rodziców powodują, że z dnia na dzień ląduje w mieścinie oddalonej całe lata świetlne od Warszawy. Przybywa tam pełen najgorszy

M_kocha_książki | 2018-02-04

Michał to nastolatek żyjący z rodzicami i bratem w Warszawie. Dzięki dobrej pensji rodziców stać na wszelkie udogodnienia czy markowe ubrania dla swoich dzieci. Niestety sytuacja zmienia się diametralnie gdy z powodów zawodowych przeprowadzają się do małego miasteczka, gdzie rodzice będą pracować na stacji benzynowej. Michał musi zmienić szkołę i rozstać się z kolegami. Razem z bratem muszą zaaklimatyzować się w nowej szkole. Michałowi nie podoba się jego nowe życie i chciałby jak najszybciej wrócić do Warszawy. Zmienia zdanie gdy w miasteczku spotyka intrygującą dziewczynę Martę. Ale nie wszystko idzie po jego myśli.

czytado | 2018-02-02

Michał żyje bez stresu. Wśród kolegów, rodziny i nauczycieli cieszy się zasłużoną opinią luzaka, w dodatku - dzięki zamożnym rodzicom - ma styl, gest, markowe ciuchy i szpanerskie wakacje. Niestety nic nie trwa wiecznie. Nagłe kłopoty zawodowe rodziców powodują, że z dnia na dzień ląduje w mieścinie oddalonej całe lata świetlne od Warszawy. Przybywa tam pełen najgorszych przeczuć. Na szczęście żadne z nich się nie sprawdza.

Książki dla młodzieży często mają odrzucający schemat. Chcący narzucić jakieś oklepane wartości, których w okresie dojrzewania nastolatki mają za conajmniej niepotrzebne. Jak więc pisać do szesnastolatków i o szesnastolatkach, żeby nie wyjść na nieznającego tematu dziadka, albo w tym wypadku babcię? Odpowiedz przynosi nam książka '110 ulic'.

Zbuntowany, bogaty chłopak lubiący szpanować, jeździć na deskorolce, grać w kosza. I od zawsze mieszkajacy w stolicy. Jak najszybciej uprzykrzyć mu życie? Przenieść do małego miasteczka, które ledwo widać na mapie, a i...

Bartek | 2017-10-17

Taka lekka książeczka dla młodzieży do podusi.

Poszukująca | 2017-06-29

Bardzo ciekawa propozycja dla młodzieży, choć nie tylko. Cenię autorkę za inteligentny dialog z czytelnikiem, niebanalne prowadzenie fabuły i piękny język.
Tak, jak w innych książkacyh, wchodzimy w świat mocno osadzony w rzeczywistości, ale perypetie bohaterów pozwalają popatrzeć na świat z bardziej odległej perspektywy. Polecam!

eMka_Bezunia | 2017-02-25
Przeczytana: styczeń 2017

Przeczytane? Nie do końca...
Czytałam i czytałam i czytałam i... nie skończyłam...

Może kiedyś do niej wrócę, ale nie prędko...

Molksiazkowy20 | 2017-01-04

Przeczytałam ją we dwa dni a najciekawsze jest to że Grajewo to moje rodzinne miasteczko :)

Na początku książka mnie nie wciągnęła. Nie umiałam się wczuć ani w przeżycia Michała ani żadnej innej postaci. Ale potem było już lepiej.
Michał zakochuje się w Marcie, a ich relacja ma wloty i upadki. Niektóre z ich spotkań przypominały cukrową komedię romantyczną, ale nie przeszkadzało mi to, a wręcz przeciwnie, bo taki romantyzm równoważył codzienną luzacką naturę Michała.
Bardzo podobały mi się wątki konfliktów między uczniami i nauczycielami. Pokazywały jaki wpływ nauczyciele mają na młodych ludzi, ich kreatywność, zapał.
Inne historie: Anny, Marzeny, Gwido itd. do samego końca średnio mnie ciekawiły.

Kasia b | 2016-07-17

Jak na literaturę młodzieżową niezła, ale jak na M. Gutowską-Adamczyk - poniżej średniej. Czym się kończą niedomówienia i zwyczajne kłamstwa, pozerstwo, udawanie... O nastoletnich miłostkach, które czasem kończą się w dorosły sposób. Trochę nastoletnia wersja "Babskiej stacji". Fabuła raczej banalna, odstrasza nieco drętwy humor, momentami razi język jak z przedwojennej Warszawy. Aż się prosi o "motyla noga!" Ale może po prostu wyrosłam z takich książek ...

Bibliofilka91 | 2016-05-02
Przeczytana: 2006 rok

Stoi u mnie na półce, czytałam ją, będąc w szkole podstawowej (książkę czytałam -nie półkę) i pamiętam, że bardzo mi się podobała. Teraz czyta ją mój siostrzeniec i też ocenia ją plusowo.

| 2015-10-25
Przeczytana: 2014 rok

Ciekawa i wciągająca książka na jeden wieczór.