Muffinki. Babeczki dla smakoszy

Tłumaczenie: Monika Faryna-Lubecka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kuchnia bez tajemnic". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
Muffins. Kleine Kuchen fur Geniesser
978-83-7404-540-7
muffinki, babeczki, deser, babki, obiad, danie
Barbara

Z lukrem, kremem lub owocami! Muffinki są klasycznym, amerykańskim wypiekiem. To niewielkie, puszyste babeczki, które podobnie jak wiele innych amerykańskich spec jałów, wywodzą się z Europy, a ściślej z XIX-wiecznej Anglii. Wykwitne ciasteczka pieczono z ciasta drożdżowego i stanowiły typowy dodatek do herbaty. Amerykańskie muffinki natomiast są robione na bazie proszku do pieczenia. Dzisiaj...

Z lukrem, kremem lub owocami!

Muffinki są klasycznym, amerykańskim wypiekiem. To niewielkie, puszyste babeczki, które podobnie jak wiele innych amerykańskich spec jałów, wywodzą się z Europy, a ściślej z XIX-wiecznej Anglii. Wykwitne ciasteczka pieczono z ciasta drożdżowego i stanowiły typowy dodatek do herbaty. Amerykańskie muffinki natomiast są robione na bazie proszku do pieczenia. Dzisiaj stały się prawie potrawą naro dową, jedzone są o każdej porze i z najróżniejszymi dodatkami. Są muffinki na śniadanie, słodkie, pikantne, o smaku korzennym, owoco we. Prawdziwe muffiny są pulchne i wilgotne. Nie może ich zabraknąć na wykwintnych przyjęciach oraz ogrodowych party. Jedzone są mię dzy posiłkami jako kanapka, na deser, jako dodatek do kawy, podwieczorek lub przekąska, lekka kolacja. Jak to w zapracowanym społecz eństwie bywa, są niezwykle proste w przygotowaniu, potrafią je zrobić nawet dzieci! Dużo frajdy i pyszna zabawa!

źródło opisu: KDC

źródło okładki: KDC