Dzieje elektryczności

Tłumaczenie: Henryk Wernic
Wydawnictwo: Ziarno
popularnonaukowa
takisobiejac

Na podstawie licznych materyałów z końca XIX wieku opowiemy szczegółowo o elektrotechnikach i dziwach przez nich wynalezionych. Dotąd żyją: Tomasz Alva Edison, Elizy Gray, Graham Bell, Silvanus Thomson i wielu innych. Są to najznakomitsi wynalazcy w dziedzinie elektryczności. Niezależnie od tego chełpić się możemy ze znacznego zastępu uczonych już nieżyjących, począwszy od Gilberta z Colchester do Johna Tyndalla; jedni byli badaczami, drudzy wynalazcami, a wszyscy pracowali w dziedzinie elektryczności. Takimi byli: Franklin, Davy, Faraday, Wheatstone, Cook, Morse, Galvani, Wolta, Miniotto, Schilling, Siemens i Leclanche. Wszystkie te znakomite imiona niezwłocznie przychodzą nam na myśl, ilekroć mamy mówić o mężach, którzy badali dziwy zjawisk elektrycznych i przyczynili się do ich rozpowszechnienia.

źródło opisu: przedmowa do książki (pisownia oryginalna)

źródło okładki: http://www.sbc.org.pl/dlibra/docmetadata?id=20636

takisobiejac | 2011-02-21