Nepal. Horror i sielanka

Wydawnictwo: Kurpisz
83-88276-92-1
Nepal, Azja, Himalaje

Z myślą o turystach, którzy pragną nie tylko widzieć, ale i wiedzieć, z myślą o ludziach ciekawych świata, powstała ta książka, prezentująca Nepal - i ten barwny, i ten szary, codzienny. Mówi ona o różnych dziedzinach życia Nepalu, o prawie wszystkich sprawach jego mieszkańców. (...) Czytelnik tej książki liczy oczywiście na obiektywne, rzeczowe informacje - i autor stara się sprostać temu oczekiwaniu. Ale gdzieniegdzie autora ponosi jednak żyłka reporterska, jego relacja staje się osobista, subiektywna. Cóż, każdy kto Nepal odwiedził zostaje zniewolony jego urokiem, jego dziwnością i musi dać temu wyraz w swej opowieści.
Wojciech Giełżyński

źródło opisu: ze wstępu autora

Michał Kowalski | 2011-02-20
Przeczytana: grudzień 2008