Duch pracy ludzkiej

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biała seria prymasowska". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
religia

Duch pracy ludzkiej to książka szczególnie bliska sercu Autora. W ostatnich miesiącach przed śmiercią prosił o kolejne jej wydanie. Pozycja ta po raz pierwszy ukazała się w 1946 roku, w trudnym okresie powojennym, jako odpowiedź na potrzeby ludzi powracających do zniszczonych domostw, do ruin i zgliszcz, gdy – jak sam Autor pisze w słowie wstępnym – powszechne było wielkie pragnienie „spokojnej, owocnej i błogosławionej pracy”... Niech więc lektura Ducha pracy ludzkiej pomoże nam przywrócić sens i godność naszych codziennych trudów i wysiłków indywidualnych i społecznych, niech będzie przewodnikiem na drodze do lepszego jutra.

źródło opisu: Wydawnictwo Pax, 2001

źródło okładki: http://www.iwpax.com.pl/produkt-duch-pracy-ludzkiej-66.html

Sygryda | 2014-01-18
Przeczytana: 29 grudnia 2013

Bardzo dobrze napisana praca, w której kwestie społeczne przeplatają się z teologią i filozofią. Język konkretny i szalenie uporządkowany, aczkolwiek niepozbawiony obrazowości. Znakomicie rozpracowane wątki etyczne odnoszące się do życia człowieka, oraz jego relacji z Bogiem.

wyro52 | 2016-10-26
Przeczytana: 26 października 2016