Rozstrojone umysły

Tłumaczenie: Ewa Jusewicz-Kalter
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Myśli Współczesnej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Ontregelde geesten. Ziektegeschiedenissen
978-83-06-03116-4
Tymomateusz

Kiedy mówimy o chorobie Alzheimera lub o chorobie Parkinsona, nie zastanawioamy się na tym, że za ich nazwami kryją się jacyś badacze z krwi i kości. To oni sprawili, że ludzkie cierpienia zostały zdefiniowane i przestały być bliżej nieokreślonym zaburzeniem ludzkiego zachowania. Holenderski historyk psychologii Douwe Draaisma rekonstruuje życie dwunastu lekarzy i psychiatrów, badaczy mózgu i umysłu, którzy użyczyli swych nazwisk rozmaitym zespołom chorobowym. W jego książce ożzywają postacie i dorobek Jamesa Parkinsona, Alois'a Alzheimera, Sergiusza Korsakowa czy Hansa Aspergera.

źródło opisu: Państwowy Instytut Wydawniczy, 2009

źródło okładki: http://www.piw.pl/