Dzieje Świętej Rusi malownicze, dramatyczne i karykaturalne, na podstawie tekstów kronikarzy i historyków Nestora, Sylvestre'a, Karamzina, Segura etc. w rysunkach 500 z komentarzami

Tłumaczenie: Józef Waczków
Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
Histoire pittoresque, dramatique et caricaturale de la Sainte Russie, d'après les chroniqueurs et historiens Nestor, Nikan, Sylvestre, Karamsin, Ségur, etc.
83-89405-31-8
satyra
Kibou

Pierwsze polskie wydanie słynnej w XIX wieku książki, przedstawiającej w szyderczy sposób historię Rosji od czasów kultu Peruna do panowania Mikołaja I. Dzieje świętej Rusi przypominają komiks, gdyż składają się z satyrycznych rycin, opatrzonych celnymi, demaskatorskimi komentarzami.

źródło opisu: słowo/obraz terytoria

źródło okładki: http://terytoria.com.pl/ksiegarnia,tytuly,204.html