Lizus

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Paweł

Zbiór, zwłaszcza jego pierwsze utwory, wyprzedza „Sposób na Alcybiadesa” – spotykamy tam te same znane z późniejszej powieści postaci, jak nieporadny historyk Misiak, polonista Żwaczek, pani Kalino od matematyki, czy zaciągający z wileńska „Dziadzia”- inaczej „ciało” . A także pani Więckowska, hodująca w szkole drób, uczniowie czwororęczni czy boksujący oraz ich azyle. Ten zbiór to jeszcze...

Zbiór, zwłaszcza jego pierwsze utwory, wyprzedza „Sposób na
czwororęczni czy boksujący oraz ich azyle.
Ten zbiór to jeszcze opowiadania jawnie pedagogiczne, gdzie pod koniec czai się morał.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Roman Dłużniewski | 2016-12-02

Nikt nie potrafił tak pisać jak Niziurski!! Kurta i Pędzelkiewicz straszący pijaków na skwerze Worcella! Nie tylko dla najmłodszych. Czytajcie koniecznie!!

Pleban | 2017-06-01
Przeczytana: 1993 rok

Zgodnie z opisem - nieco moralizujące opowiadania, a raczej takie, gdzie ten morał jest nieukrywany (bo późniejsze dzieła Niziurskiego dla młodzieży także niosą jakieś przesłanie, ale zgrabniej ujęte).

Eda | 2016-12-27
Na półkach: Przeczytane, Dawno temu...
Meowth | 2016-02-27
Rubikon | 2016-01-18