Słownik pisarzy skandynawskich

Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
83-214-0275-5
Isadora

Słownik obejmuje sześć działów : literaturę duńską,farerską,fińską,islandzką,norweską,szwedzką.Wstęp o charakterze ogólnym wskazuje na związki i różnice występujące między tymi literaturami,a każdy z działów poprzedzony jest krótkim artykułem,w którym podano najważniejsze informacje na temat kształtowania się państwowości poszczególnych narodów skandynawskich,ich języka i literatury.Słownik zawiera ponad 600 haseł,są to zarówno hasła osobowe,w których zamieszczono podstawowe dane dotyczące życia i twórczości pisarzy,jak i rzeczowe - poświęcone przede wszystkim wybitnym dziełom literatury staroskandynawskiej.

źródło opisu: Wiedza Powszechna, 1991

źródło okładki: Wiedza Powszechna