Kościół od wewnątrz zagrożony

Wydawnictwo: Nortom
83-896-8411-X
historia
n0e

W pierwszej części książki "Socjologia protestantyzmu" prof. M. Poradowski zwraca uwagę na postępujący proces protestantyzacji myśli katolickiej, dzięki której został ułatwiony wpływ marksizmu na współczesną teologię, co sprawiło, że antychrześcijańska rewolucja bolszewicka uzyskała poparcie ze strony części duchowieństwa, zwłaszcza w krajach Trzeciego świata. Natomiast w drugiej części "Wpływ marksizmu na współczesną teologię", ukazuje proces stopniowej marksizacji teologii, jej wpływ na rozwój teologii wyzwolenia oraz na polską religijność posoborową.

źródło opisu: Od Wydawcy

źródło okładki: zdjęcie autorskie