Londyńska Makabra

Tłumaczenie: Katarzyna Pleskot
Cykl: Dżentelmeńscy Rycerze Londynu (tom 1)
Wydawnictwo: Copernicus Corporation
London Macabre
pastelova

Źle się dzieje w Londynie. Niepokojące wydarzenia następują jedne po drugich. Z innych wymiarów przybywają do naszego świata przerażające istoty. Dobrze, że pogrążające się w chaosie miasto ma swoich obrońców. Ale czy nawet Dżentelmeńscy Rycerze Londynu, dysponujący naprawdę niezwykłymi mocami, będą w stanie wyjaśnić zagadkę zamordowanych aniołów? Czy powstrzymają oszalałą z miłości królową Wiktorię? Czy wyjdą zwycięsko z walki z olbrzymim golemem? A przede wszystkim, czy znajdą w sobie tyle siły, by nie poddać się namowom diabelskiego głosu, który przekazuje tylko jeden rozkaz: „Spłoń ze mną”?

źródło opisu: http://paranormalbooks.pl/2011/02/18/zapowwiedz-londynska-makabra/

źródło okładki: http://paranormalbooks.pl/2011/02/18/zapowwiedz-londynska-makabra/

Toddziak | 2014-09-07
Przeczytana: 06 września 2014

Podczas czytania tej książki miałam wrażenie, że autor planował trylogię, ale doszedł do wniosku, że nie chce mu się aż tyle pisać, więc wrzucił wszystkie swoje pomysły do jednego tomu. Czego tutaj nie ma! Golem, wilkołak, wampiry, Lucyfer, Kain, oszalała królowa Wiktoria, ludzie obdarzeni różnego rodzaju nadnaturalnymi zdolnościami, mroczni kultyści, alchemia, magia, Królowa Lodu, nieumarli, alternatywne wersje Londynu. Wow. Szkoda tylko, że w powieści panuje tak okropny bałagan, że można bez trudu pogubić się we wszystkich wątkach. Pełno tutaj także głupot i ordynarnych deus ex machin. Na początku ciężko także rozeznać się w bohaterach, bo jest ich dużo, a zostali przedstawieni bardzo pobieżnie. Miałam dać niższą ocenę, ale zakończenie nawet dało radę. Tak czy siak, raczej nie polecam, chyba że bezkrytycznym fanom pseudowiktoriańskiego kiczu.

książek: 1936
ola161 | 2011-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2011

"Londyńska makabra" to książka, która od początku do końca rozczarowuje. Nie da się jej czytać dłużej niż kilkanaście minut na raz ponieważ książka ta jest tak skrajnie chaotyczna i niespójna, że czytelnik może dostać lekkiego kręćka.
Fabuła zapowiadała się dosyć ciekawie, ale tylko przez pierwsze 20 stron. Potem było już tylko gorzej. Pomieszanie z poplątaniem - tak można w skrócie nazwać to co niesie za sobą fabuła. Autor moim zdaniem nie miał pomysłu na książkę i postanowił wpakować do niej wszystkie mitologie, które znał i tak mam tu wierzenia chrześcijan, egipcjan oraz miejskie legendy Londynu. Połączone ze sobą w mało zgrabny i przystępny sposób. Minusem fabuły jest też jej straszna chaotyczność. Czasami często pojąć czytelnikowi ciąg zdarzeń, które po sobie następują, bo nie mają one ciągu przyczynowo - skutkowego. W tej książce często coś bierze się z niczego i tłumaczone to jest tylko słowem "SZTUKA".
Bohaterowie również rozczarowują. Ich mnogość w wielu książkach można...

eldgrim | 2011-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Szczerze się wam przyznam, iż miałem spore opory przed zakupem tej pozycji. Odrzucająca okładka i do tego wydana przed Wydawnictwo Copernicus Corporation, którego wydawanie ambitnych książek nie jest mocną stroną (pomijając Marsz Automatonów oczywiście). Jakby tego było mało pierwsze recenzje tej pozycji były bardzo dla niej nie przychylne, a recenzenci nie widzieli w niej nic czym można było by zachęcić potencjalnych czytelników. Jako fan klimatów Steampunk, oraz wszystkiego co kojarzy się z Londynem wiedziałem, że nie mogę się poddać i sięgnąłem po tą książkę.

Właściwie sam tył książki zdradza nam lwią część akcji. Dżentelmeńscy Rycerze, grupa strasznych panów o wyjątkowych umiejętnościach (porównanie do ligi niezwykłych dżentelmenów jest tutaj jak najbardziej na miejscu) jest ostatnią linią obrony w walce o ocalenie ich rodzimego miasta. Nie zdają sobie, że będą świadkami walki z ciemnością, podróżując pomiędzy światami i parając się sztukami o których zwykli śmiertelnicy...

DżejEr | 2012-08-22
Przeczytana: 21 sierpnia 2012

Książka dla wytrwałych. Na 575 stron tekstu oceniłabym tak ok... 20-30 stron dialogów. Tylko tyle co sprawia, że czyta się dosyć ciężko, ale przebrnęłam.
Fabuła bardzo złożona, wykorzystano wiele, może nawet zbyt wiele wątków, ale ogólnie jest dość spójna i można się połapać.
Co mi się podobało? Akcja, bardzo dużo i fajnie napisane. Momentami autor zbyt mocno zagłębiał się w szczegóły. Jak tak patrzę na całokształt... Wytrwałym fanom fantastyki się spodoba, ale ja mam co do tytułu mieszane uczucia. Podobały mi się konkretne pojedyncze sceny, ale przy mniej dynamicznych opisach nudziłam się i momentami nie potrafiłam zarejestrować tego, co czytam.

Islandka Evans | 2013-07-19

Na książkę trafiłam zupełnie przypadkiem spędzając wakacje nad morzem. Miałam lekkie opory przed kupieniem jej ale koniec końców cieszę się że nie przeszłam obok obojętnie.Możliwe że nie jest idealna ale mi się bardzo spodobała. Takie połączenie fantasy z gore .;)

Satorina | 2012-10-11
Przeczytana: 15 października 2012

Zaczęłam niedawno. Fakt, może trochę się ciężko czyta (momentami), ale mimo to mi się podoba :)

EDIT: GENIALNA :D Autor użył ciekawego, moim zdaniem, sposobu opisania danej sceny. Często się zdarzało tak, że kolejne podrozdziały niekoniecznie były w ogóle jakimś innym wątkiem, ale opisem wcześniej przedstawionej sytuacji, ale z perspektywy innej postaci biorącej udział w danym wydarzeniu. Dosyć ciekawy zabiec, wyjaśniający poprzednie wątki.

Opisy scen są dość brutalne, więc dla osób o słabych nerwach, książka może się wydać zbyt drastyczna.

Czyta się lekko i przyjemnie. Jeden minus.. Jest sporo postaci, które są przedstawiane z imienia i nazwiska. Często autor naprzemiennie ich używa, a czasem nawet zdrobnień od imion.Przez to człowiek się trochę gubi o kim jest mowa, ale można przez to przebrnąć.

Ogólna ocena: POLECAM :)

Maynard | 2012-08-31
Przeczytana: 19 stycznia 2011

Nie polecam. To już chyba, (nigdy nie myślałem, że to powiem) "Księga bez tytułu" była lepsza. Stek idiotycznych, pseudo fantastycznych bzdur okraszonych estetyką gore. Dalsze litry mojego jadu wylane zostały w recenzji powyżej.

Tomek1132 | 2016-12-17
WildBunny | 2016-11-21