Ilustrowany przewodnik po Zaginionym Symbolu Dana Browna

Wydawnictwo: Bellona
Illustrated guide to the Lost Symbol
rozrywka
IronWoman

Jednym z wątków Zaginionego symbolu Dana Browna jest potęga masonerii organizacji przestrzegającej mrocznych rytuałów i posiadającej własną symbolikę, której znaczenie ukryte jest przed niewtajemniczonymi. Książka to wzbogacony ilustracjami zbiór szkiców pióra kilkunastu autorów, jest fascynującym przewodnikiem po wolnomularskim Waszyngtonie stolicy Stanów Zjednoczonych, miasta pełnego właśnie...

po wolnomularskim Waszyngtonie stolicy Stanów Zjednoczonych, miasta pełnego właśnie tych ukrytych symboli. Dlaczego niektóre z nich są jawne, inne zaś skrzętnie ukryte? Którzy z amerykańskich prezydentów byli czołowymi masonami i jak wpływali na losy ludzkości?

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca

Wkp | 2014-01-25
Przeczytana: 24 stycznia 2014

Książka reklamowana jako Ilustrowany przewodnik po zaginionym symbolu Dana Browna, posiada zadziwiająco mało wspólnych cech z tematem podyktowanym przez tytuł. Właściwie, jeśli spojrzeć na to przez pryzmat autora, każdy plan Waszyngtonu, mapa, czy książka o historii stolicy Stanów zasługiwałaby na miano przewodnika po tym bestsellerze. Nie mniej nie można powiedzieć, by była to książka zła, choć na pewno nie tego spodziewałem się po takiej publikacji.
W 80% jest to literatura historyczna. Poznajemy szczegóły powstawania Stanów Zjednoczonych, ich rozwój, losy… Mnóstwo miejsca poświęcono na historię jej architektury i wolonomularstwa.

Bliżej powieści są rozdziały o Noetyce czy Kryptosie, ale tak naprawdę do twórczości Browna odnosi się jedynie króciutki rozdział o kodach ukrytych na okładce i w samej powieści – najciekawszy zresztą w całej książce.

Oczywiście autor, a raczej człowiek odpowiedzialny za zebranie najróżniejszych artykułów czy fragmentów książek, które nadawałby się...

Catalyst | 2014-06-16
JahHunter | 2013-10-19