Koszmarny Karolek i koncert Szczurów

Tłumaczenie: Maria Makuch
Cykl: Koszmarny Karolek (tom 21)
Wydawnictwo: Znak
Horrid Henry Rocks
Koncert, Szczury, Koszmarny, Karolek
kicia

Bestsellerowa seria o Koszmarnym Karolku! Ponad 500 000 egzemplarzy sprzedanych w Polsce! Zupełnie nowa książeczka z czterema opowiadaniami o Koszmarnym Karolku. Damianek nie może znieść obecności, a właściwie inwazji Karolka na swój pokój, Wredna Wandzia zaprasza swoje przyjaciółki, które u niej nocują, a skutki tej wizyty są katastrofalne. Pani Kat-Toporska ogłasza konkurs na autobiografię,...

Bestsellerowa seria o Koszmarnym Karolku!
Ponad 500 000 egzemplarzy sprzedanych w Polsce! Zupełnie nowa książeczka z czterema opowiadaniami o Koszmarnym Karolku. Damianek nie może znieść obecności, a właściwie inwazji Karolka na swój pokój, Wredna Wandzia zaprasza swoje przyjaciółki, które u niej nocują, a skutki tej wizyty są katastrofalne. Pani Kat-Toporska ogłasza konkurs na autobiografię, a Koszmarny Karolek, wbrew woli rodziny, wybiera się na koncert swojego ulubionego zespołu Mordercy Szczurów. Karolek znów w wielkiej formie!

źródło opisu: Znak, 2010

źródło okładki: Znak, 2010

Gdy sięgam po kolejny tom przygód Koszmarnego Karolka, po pierwsze: cofam się w czasie, a po drugie: zdaję sobie sprawę z tego , że ten koszmarny synek to tak naprawdę każde z dzieci, które kiedykolwiek miały młodsze rodzeństwo.
Dlatego mimo (nazwijmy to) „totalnej niepedagogiczności” zawartej w tej książce, uwielbiam ją za jej realne dziecięce, niekiedy pokrzywdzone w związku z istnieniem młodszej latorośli w rodzinie, rozumowanie.
„Koszmarny Karolek i koncert szczurów” to zestaw kolejnych złośliwości niereformowalnego synka rodziców, którzy „znowu kupili za mało ciasteczek”. Jak zwykle towarzyszą mu koleżanki i koledzy z klasy: Wredna Wandzia, Ordynarny Olo, Muskularny Miecio, Czarująca Czesia oraz psujący wszystko wspaniały synek idealnych rodziców: Doskonały Damianek.
Jeśli ciekawi was po co Karolek zbierał odciski palców, skąd w namiocie Wandzi wzięło się Zombie, jak wyglądają autobiografie Karolka, Wandzi, Ludki, Piotrusia oraz jak Karolek chciał dostać się na koncert...

Evik | 2015-12-29
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 30 grudnia 2015

Kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada...
Przekonuje się o tym Koszmarny Karolek, kiedy wykrada i podmienia autobiografię Wrednej Wandzi, a napisane przez dzieci autobiografie drukuje lokalna gazeta. To opowiadanie uznaję za najbardziej zabawne (Koszmarny Karolek pisze autobiografię).

Poza tym książka zawiera trzy inne opowiadania:
- Koszmarny Karolek dokonuje inwazji
(Szkoda, że dwaj bracia tak się nie lubią i tylko skarżą się na siebie)

- Wredna Wandzia i goście
(Karolek zakrada się do namiotu będącego siedzibą Tajnego Klubu Wrednej Wandzi i wykrada krówki. A tymczasem Wandzia zaprasza na noc koleżanki...)

- Koszmarny Karolek i koncert Szczurów
(Koszmarny Karolek marzy o wyjściu na koncert Inwazji Szczurów. Tymczasem rodzice kupują cztery bilety na występ Tereski i Tańczących Tulipanów. Pójście na taki koncert wiąże się dla Karolka z obciachem. Czy Karolek dostanie bilety na występ swoich idoli? O tym można się dowiedzieć po przeczytaniu opowiadania).

Alina | 2016-02-24
Przeczytana: 23 lutego 2016

Mnie się Karolek podoba średnio, ale mojej córce bardzo. Czytamy więc już kolejną część. I pewnie będziemy czytać kolejne.

Wybebeszamy_książki | 2016-08-26

vikab | 2013-10-11
Przeczytana: luty 2012

Ta książka z serii Koszmarny Karolek nie zaciekawiła mnie tak bardzo jak się tego spodziewałam ale też jest niesamowicie niezwykłą

Kinga | 2012-06-23

Przeczytałam chyba w godzinę. Śmieszna książka idealna dla dzieci

Domka | 2016-08-21
Szpinak | 2015-10-14