Zjezdne zbocze

Tłumaczenie: Jolanta Kozak
Cykl: Seria niefortunnych zdarzeń (tom 10)
Wydawnictwo: Egmont Polska
The Slippery Slope
8323720991
baudelaire,

Aby oszczędzić Wam nadmiaru obrzydzenia, nie wspomnę nawet o przykrych szczegółach niniejszej opowieści, a zwłaszcza o zaszyfrowanym komunikacie, toboganie, zdradzieckiej pułapce oraz osobniku nieoczekiwanie ocalałym z wielkiego pożaru...

"Rób śniadanie, zębolu!"
Góry. Ktoś uratował się z pożaru. Słoneczko zostaje kucharką łotra i mieszka w naczyniu żaroodpornym.
Dla takich książek fantastyka powinna mieć oddzielny podgatunek.

czarna_maggie | 2013-12-23
Przeczytana: 19 grudnia 2013

Cała ta seria jest naprawdę cudowna! Każdy tom wciąga bardziej od poprzedniego i prowadzi nas drogą rzadko uczeszczana wprost do rozwiązania na które czekamy z niecierpliwością.

agrumes | 2010-03-16

na kiepskie dni, bo oni sa pewnie w gorszej sytuacji niż ty :)

michnar3 | 2017-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2017

Pierwszy raz czytałem "Zjezdne Zbocze" pięć lat temu - pamiętam, że aż piszczałem z podekscytowania, kiedy tajemniczy wolontariusz wyznawał swoją tożsamość. Niekorzystnym zrządzeniem losu (dalszych części nie było w bibliotece) nie poznałem wszystkich sekretów WZS, dlatego wróciłem do serii. Po pięciu latach, ale stało się.

Seria Niefortunnych Zdarzeń może się w pewnym momencie nudzić, a co za tym idzie zniechęcać do siebie czytelnika. "Zjezdne zbocze" jednak wprowadza w serię bardzo potrzebny powiew nowości. Fabuła staje się znacznie bardziej rozbudowana i po prostu ciekawsza. Z każdą stroną odkrywamy kolejne sekrety WZS. W poprzednie części trudno było starszemu niż sugerowana grupa wiekowa dla tej książki czytelnikowi wciągnąć się w fabułę i zapomnieć o świecie dookoła, a tutaj to się stało... Nie pozostaje nic innego jak brać się za kolejne tomy, bo zapewniam, że po "Zjezdnym Zboczu" niejasności jest nawet jeszcze więcej niż przed.

Mamerkus | 2016-01-26
Przeczytana: 25 stycznia 2016

Najdłuższy odcinek z serii. "Zjezdne zbocze" to także najciekawsza fabularnie opowieść z całej SNZ, ale także najbardziej niedorzeczna (Słoneczko stawiające namioty). Akcja toczy się Górach Grozy, a sieroty toczą nierówną walkę z hrabią Olafem i całym zastępem jego łotrów. Przy okazji spotykają trzeciego trojaczka, o którym była wcześniej mowa, że zginął w pożarze, znaną z "Akademii antypatii" Karmelitą Plujko z kultowym, monotematycznym zakalcem - "z drogi, zakalce", "Wujku Bruce, powiedz im, że są głupimi zakalcami", "zepchnę te zakalce w przepaść", jak również mężczyznę z brodą ale bez włosów oraz kobietę z włosami ale bez brody.

Najlepsza akcja - akcja rekrutacyjna

najlepszy tekst - "zakalce!" (we wszystkich odmianach, przypadkach i przekładańcach)

pandabetty | 2013-06-20

Zachwycałam się tą serią jako dziecko i zachwycam się nią nadal. Inteligentnie poprowadzona fabuła ze specyficznym poczuciem humoru. Uwielbiam.

Alexxx | 2013-03-30
Przeczytana: 2011 rok

Serdecznie polecam wszystkim czytelnikom całą serię książek o przygodach nietypowego rodzeństwa.

marta_456 | 2015-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2015

Książka w takim stylu jak poprzednie - spodoba się więc każdemu, kto kocha serię niefortunnych zdarzeń.

Zane | 2016-07-21
Na półkach: Przeczytane, Tajemnica
Przeczytana: 2013 rok

Z żalem przyznaje, że nie doczytałam serii do końca, ale kiedyś to zrobię, bo mi się podoba. Seria jest bardzo zagadkowa i w każdym tomie zadaje sobie mnóstwo starych i nowych pytań: o co chodzi z okiem? Z WZS? Czemu w każdym tomie przewijają się te same postaci, czemu autor wspomina o sobie w książkach... Może wciągnąć. Muszę dokończyć ten cykl.

Glamrida | 2017-05-07

Jeśli masz ochotę na jakąś dobrą, zabawną, ciekawą, interesującą, budującą i miłą w czytaniu książkę, to ta jest właśnie dla Ciebie. Obojętne, czy jesteś Dorosłym czy Dzieckiem - to nie ma znaczenia. Tę powieść może przeczytać każdy... Przygody w niej opisane będą zaskakiwać, ale pozytywnie.

Polecam, 10/10 :)