Zjezdne zbocze

Tłumaczenie: Jolanta Kozak
Cykl: Seria niefortunnych zdarzeń (tom 10)
Wydawnictwo: Egmont Polska
The Slippery Slope
8323720991
baudelaire,

Aby oszczędzić Wam nadmiaru obrzydzenia, nie wspomnę nawet o przykrych szczegółach niniejszej opowieści, a zwłaszcza o zaszyfrowanym komunikacie, toboganie, zdradzieckiej pułapce oraz osobniku nieoczekiwanie ocalałym z wielkiego pożaru...

"Rób śniadanie, zębolu!"
Góry. Ktoś uratował się z pożaru. Słoneczko zostaje kucharką łotra i mieszka w naczyniu żaroodpornym.
Dla takich książek fantastyka powinna mieć oddzielny podgatunek.

czarna_maggie | 2013-12-23
Przeczytana: 19 grudnia 2013

Cała ta seria jest naprawdę cudowna! Każdy tom wciąga bardziej od poprzedniego i prowadzi nas drogą rzadko uczeszczana wprost do rozwiązania na które czekamy z niecierpliwością.

agrumes | 2010-03-16

na kiepskie dni, bo oni sa pewnie w gorszej sytuacji niż ty :)

Mamerkus | 2016-01-26
Przeczytana: 25 stycznia 2016

Najdłuższy odcinek z serii. "Zjezdne zbocze" to także najciekawsza fabularnie opowieść z całej SNZ, ale także najbardziej niedorzeczna (Słoneczko stawiające namioty). Akcja toczy się Górach Grozy, a sieroty toczą nierówną walkę z hrabią Olafem i całym zastępem jego łotrów. Przy okazji spotykają trzeciego trojaczka, o którym była wcześniej mowa, że zginął w pożarze, znaną z "Akademii antypatii" Karmelitą Plujko z kultowym, monotematycznym zakalcem - "z drogi, zakalce", "Wujku Bruce, powiedz im, że są głupimi zakalcami", "zepchnę te zakalce w przepaść", jak również mężczyznę z brodą ale bez włosów oraz kobietę z włosami ale bez brody.

Najlepsza akcja - akcja rekrutacyjna

najlepszy tekst - "zakalce!" (we wszystkich odmianach, przypadkach i przekładańcach)

pandabetty | 2013-06-20

Zachwycałam się tą serią jako dziecko i zachwycam się nią nadal. Inteligentnie poprowadzona fabuła ze specyficznym poczuciem humoru. Uwielbiam.

Alexxx | 2013-03-30
Przeczytana: 2011 rok

Serdecznie polecam wszystkim czytelnikom całą serię książek o przygodach nietypowego rodzeństwa.

marta_456 | 2015-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2015

Książka w takim stylu jak poprzednie - spodoba się więc każdemu, kto kocha serię niefortunnych zdarzeń.

Noise | 2013-03-29

Bardzo fajna książka. Bardzo mi się podobała. Warto przeczytać serio :D

Zane | 2016-07-21
Na półkach: Tajemnica, Przeczytane
Przeczytana: 2013 rok

Z żalem przyznaje, że nie doczytałam serii do końca, ale kiedyś to zrobię, bo mi się podoba. Seria jest bardzo zagadkowa i w każdym tomie zadaje sobie mnóstwo starych i nowych pytań: o co chodzi z okiem? Z WZS? Czemu w każdym tomie przewijają się te same postaci, czemu autor wspomina o sobie w książkach... Może wciągnąć. Muszę dokończyć ten cykl.

paula14216 | 2014-11-23
Przeczytana: 12 sierpnia 2014

Same historie w całej serii ciekawe, aczkolwiek zbyt nierealne, ale juz pomijając to, to książki są napisane jak dla -10 lat, przez co denerwują tym, że na całą stronę jest wyjaśnienie słowa, takiego jak np: spontaniczny. Czytam te serię tylko by ją skończyć, ale nie przeczytałabym jej drugi raz, ani nie poleciła.