Poznanie a język : czy poznawanie jest czynnością moralnie podejrzaną?, czy myślenie jest grzechem?

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Maneat Quaestio". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
nauka, filozofia,
popularnonaukowa
hunter

Prowokacyjny podtytuł tej książki stanowi reakcję na prowokacje pewnych myślicieli, którzy głoszą, że myślenie jest grzechem, poznawanie zawsze jest wyrazem chęci do podporządkowania sobie ludzi i całego świata, że za ludobójstwo XX wieku odpowiedzialni są już starożytni filozofowie, bo oni tworzyli ontologię. A ponieważ ontologia dotyczy całości, wobec tego krok od niej do totalitaryzmów jest niewielki. Nie ukrywam, ze te i podobne poglądy budzą we mnie przerażenie - pisze Autor.

źródło opisu: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, 2003

źródło okładki: zdjęcie autorskie