Hipolit Cegielski

Seria: Biografie Wielkopolan
Wydawnictwo: WBPiCAK

Opracowanie, które przygotował dr Marek Rezler, ma zainteresować czytelnika postacią Cegielskiego, który będąc pedagogiem i filozofem z zawodu, pod wpływem szykan ze strony władz pruskich zmuszony był w 1846 r. przekwalifikować się i podjąć zupełnie inną pracę. Stał się pionierem polskiego przemysłu i jednym z głównych reprezentantów pracy organicznej. Mimo tej zmiany nadal pracował naukowo, zajmował się dziennikarstem, był działaczem społecznym.

natix03 | 2011-11-23
Na półkach: Teraz czytam