Klimt

Klimt
978-83-7495-292-7
Gustav Klimt, malarstwo, muza,
bursztynowa

Wiedeń fin de siecle'u: wybitny malarz Gustav Klimt, niedoceniony przez miejscowe środowisko artystyczne, odnosi niezwykły sukces na Wystawie Światowej w Paryżu. Tam przeżywa pełną namiętności fascynację tajemniczą tancerką, Cléo Leą. Kiedy ta znika bez śladu, zdezorientowany artysta wraca do Wiednia, do swojej wiernej towarzyszki życia, Midi. Jednak obraz efemerycznej tancerki o wielu twarzach nigdy już Klimta nie opuszcza - przewija się przez liczne jego dzieła i będzie mu towarzyszyć na drodze ku szaleństwu i śmierci.

Liwia | 2015-11-26

Nie zawsze udany warsztat, czasami zbyt szybkie przejścia, ciężki pierwszy rozdział, ale jakoś wciągnęła mnie ta książka. Bardzo mi się podobało zderzenie początkowych scen z końcem powieści. Ma swój klimat ten Klimt :)

kaja_kicia | 2012-02-23
Przeczytana: 20 lutego 2012

Całkowita porażka. Zwłaszcza, że po takim tytule i temacie spodziewałam się pięknej secesyjnie pozawijanej opowieści, a otrzymałam klasycznego gniota. Odradzam.

donia | 2012-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2012

Historia fascynacji Klimta francuską tancerką. Fabuła nie wciąga, opisy nie poruszają, warsztat literacki nie zachwyca.

Kasia | 2011-09-17
Przeczytana: maj 2011

Daję 4 gwiazdki, bo zaskoczyła mnie ta książka ;)

LeMeiZhang | 2013-06-25
Przeczytana: 03 grudnia 2009

Ładna okładka. Reszta mnie rozczarowała.

Anna | 2012-02-07
Przeczytana: 09 maja 2012