Tropiciele zła

Seria: Magia bez Harry''ego
Wydawnictwo: Elf
Not just a witch
_Olinka_

Lepiej nie myśleć, co stałoby się w mieście, w którym zamieszkałyby dwie skłócone czarownice, i to nie byle jakie czarownice. Po ukończeniu renomowanej szkoły dla czarownic Heckie, która potrafi zamienić w zwierzę każdego człowieka, zamieszkuje w Wellbridge. Nie ona jedna w tym mieście para się magią. Pan Gurgle, właściciel sklepu spożywczego, próbuje nauczyć chodzić swoje sery - nie pełzać,...

Po ukończeniu renomowanej szkoły dla czarownic Heckie, która potrafi zamienić w zwierzę każdego człowieka, zamieszkuje w Wellbridge. Nie ona jedna w tym mieście para się magią. Pan Gurgle, właściciel sklepu spożywczego, próbuje nauczyć chodzić swoje sery - nie pełzać, ale przejść przez cały pokój. Boris Chomsky, mechanik, nie traci nadziei, że skonstruuje balon napędzany gadaniną polityków. Frieda Fannel potrafi wychodować marchew długą na pół metra i grubą jak ludzkie udo.

Miejscowi czarodzieje nie dorastają oczywiście Heckie do pięt, ale wspólnie potrafią zdziałać istne cuda. Zwłaszcza że mają gorliwego pomocnika - chłopca o imieniu Daniel.

źródło opisu: Wydawnictwo Elf, 2003

źródło okładki: http://www.conrada11.pl