Konszachty ze smokami

Cykl: Kroniki Zaczarowanego Lasu (tom 1)
Wydawnictwo: ISA

Księżniczka z urodzenia. Poszukiwacz przygód z wyboru. Poznaj księżniczkę Cimorenę księżniczkę, która odmawia właściwego księżniczkom zachowania...

Martyna | 2013-04-12
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Fantasy

Jakie są księżniczki? Złotowłose, posłuszne, czasem próżne. Cimorena taka nie jest. Spragniona przygód ucieka prosto do jaskini pełnej smoków. Zaczyna służyć smoczycy Kazul.

Cimorena jest wyjątkowa i to właśnie dzięki niej dotychczasowe tradycje nabierają innego znaczenia. Jej upór i spryt sprawią, że nawet wścibscy magowie nie będą dla niej przeszkodą.
Dżiny, rycerze, nowi przyjaciele, płonące desery… to nie wszystko, co ją czeka w przygodzie ze smokami!

Kto zostanie królem smoków? Jaką przyszłość zaplanuje sobie Cimorena?
Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, to koniecznie przeczytaj tę książkę. Zaciekawi Cię już od pierwszych stron!

Agnieszka | 2014-02-24
Przeczytana: 23 lutego 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ciekawie skomponowany, magiczny świat pełen smoków, rycerzy i księżniczek. Jednak w tym świecie nie zbrakło roztropnej, smoczej księżniczki. Główna bohaterka mocno wykracza swoim stylem bycia poza konwenanse, jednak ich dobra znajomość jest przez nią często wykorzystywana. Zaprzyjaźnia się z czarownicą, służy królowi smoków - Kazul, jednoczy swe siły się z Królem Zaczarowanego Lasu. A magów oblewa wodą z mydlinami i odrobiną cytryny.
urocza, urzekająca, porywająca. Jak dobrze, ze mam wszystkie 4 tomy :d

kamwitsta | 2013-12-24

Ciekawa ksiąƶeczka, nie wiem, co myśleć. Jak gdyby nie przegadana, ale treści w sumie teƶ praktycznie nie ma. Plotki przy herbatce? Czyƶby tylko dla pań?

Nic ciekawego. Nie licząc ze to książka dla dzieci to od razu wylatuje z pamięci.

Cimorena | 2016-07-06

Wspaniała, magiczna i ciekawa książka, która zachwyci zarówno dzieci jak i dorosłych.

Marry | 2015-04-28

Bardzo mi się podobała. Kto lubi fantasy temu polecam.

AnnaeM | 2018-07-08
Przeczytana: 15 czerwca 2018