PHP5. Zaawansowane programowanie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Programmer to Programmer". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
Professional PHP5
83-7361-825-2
informatyka, programowanie, php
Irmidjusz

PHP to język umożliwiający tworzenie aplikacji sieciowych uruchamianych po stronie serwera. Jego najnowsza wersja, oznaczona numerem 5, to w pełni obiektowy język, za pomocą którego można budować nawet najbardziej złożone systemy portalowe, intranetowe i ekstranetowe. Dzięki nowym funkcjom wprowadzonym w PHP 5 możliwe jest korzystanie z plików XML i protokołu SOAP, wydajna komunikacja z bazą danych i stosowanie technik obiektowych znacznie ułatwiających i przyspieszających tworzenie rozbudowanych aplikacji.

"PHP5. Zaawansowane programowanie" to książka przedstawiająca potężne możliwości i elastyczność najnowszej wersji tej popularnej platformy programistycznej. Opisuje podstawowe zasady programowania obiektowego i prowadzenia rozbudowanych projektów informatycznych. Zawiera informacje o modelowaniu aplikacji w języku UML, stosowaniu wzorców projektowych i tworzeniu narzędzi, które będzie można wykorzystać w każdym projekcie. Przedstawia również analizę prawdziwego przypadku -- systemu automatyzującego pracę działu sprzedaży w przedsiębiorstwie handlowym.

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/php5_zaawansowane_program...(?)

źródło okładki: http://helion.pl/okladki/326x466/php5zp.jpg

Irmidjusz | 2011-04-03
Przeczytana: marzec 2011

Dla kogo jest ta książka?

Na pewno nie dla profesjonalistów, bo ci znają już wszystko co w niej opisane, ale i nie dla początkujących w PHP, bo dla tych będzie zbyt trudna i pobieżnie napisana. W zasadzie mam kłopot z określeniem, komu przyniesie korzyść przeczytanie jej. Rozdziały były pisane chyba przez różne osoby i reprezentują bardzo odmienne obszary poruszanych zagadnień oraz stopnia ich zaawansowania. Czytelnik musi znać PHP, najlepiej w wersji 5.

Jak oceniam książkę?

Przeciętnie. Nie jest wg. mnie warta swojej ceny, choć nie mogę powiedzieć, że jest bezwartościowa – owszem, można przeczytać, zawsze się czegoś człowiek nauczy… ale tylko pożyczoną lub kupioną taniej w antykwariacie. Poniżej postaram się uzasadnić swoją opinię.

Najpierw minusy:

- Dużo drobnych błędów w przedstawionym kodzie, szczególnie w początkowych rozdziałach. Być może nie są to błędy tak poważne, by miały uniemożliwić zrozumienie prezentowanego materiału, ale jednak są irytujące i – szczególnie...

kamgru | 2011-09-05

Główny problem z tego typu książkami polega na tym, iż bardzo szybko się starzeją. Poza tym nie mają zbyt wartkiej akcji.

Tomek | 2011-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2011

Nie polecam dla oczątkujących programistów. Niewiele mozna się z niej dowiedzieć.

killinghand | 2012-08-19

Całkiem dobra książka, choć posiada sporo błędów

treewood | 2015-03-05
Kamil Kokot | 2014-01-23