I będzie miał dom...

Wydawnictwo: Czytelnik
emigracja, relacje rodzinne
takisobiejac

Na książkę Jerzego S. Stawińskiego składają się dwa opowiadania: "I będzie miał dom..." oraz "Bo oszalałem dla niej...". Są to relacje o wielkich przygodach małych zwykłych ludzi, szukających dla siebie innego, lepszego życia, innego świata przeżyć i innego losu. Sceneria - Polska i Kanada. Bogata tematyka, znakomicie oddane cechy i motywy działania bohaterów. Obydwa opowiadania, napisane...

Bogata tematyka, znakomicie oddane cechy i motywy działania bohaterów. Obydwa opowiadania, napisane nieomal sensacyjnie, trzymają czytelnika w napięciu i... niepewności, co wyniknie z nagłej odmiany losów bohaterów.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: http://www.antykwariatnws.pl

książek: 2023
takisobiejac | 2011-03-04
Przeczytana: 03 marca 2011

To jedna z najlepszych polskich książek jakie ostatnio czytałem.
Na książkę składają się 2 opowiadania: "I będziesz miał dom..." - opowieść 44-letniej Antoniny, o tym jak chciała uchylić nieba swojemu synowi; oraz "Bo oszalałem dla niej..." - historia 55-letniego Romana, który znudzony monotonnym życiem w zapyziałym miasteczku rusza na podbój stolicy.
Na podstawie opowiadań nakręcono filmy. "I będziesz miał dom..." posłużyło za scenariusz do filmu "Bilet powrotny" z 1978r., ze świetną rolą Anny Seniuk (Antonina). Natomiast "Bo oszalałem dla niej..." stało się scenariuszem do podobnie nazwanej komedii ("Bo oszalałem dla niej") z 1980r., ze Zdzisławem Wardejnem (Roman) i Gabrielą Kownacką (Sylwia).
Polecam tą książkę.

Niedźwiedzica | 2014-10-11

I będzie miał dom to genialne opowiadanie ukazujące bezgraniczną i bezkrytyczną miłość matki do dziecka.
Znacznie więcej na

Ricochet | 2017-05-24