Pustynia jest łaską

Wydawnictwo: Veni
83-908212-3-0
religia
Basja

Katechezy z II Sesji Wspólnoty Miłości Ukrzyżowanej "Panie naucz nas modlić się" Wydawca o książce: Członkowie Wspólnoty Miłości Ukrzyżowanej przedstawiają w formie katechez proces jednoczenia się człowieka z Bogiem na drodze modlitwy kontemplacyjnej. Ukazują, iż prawdziwa kontemplacja prowadzi człowieka do zaparcia się siebie i przekroczenia własnego ja przy jednoczesnym zwróceniu się ku...

Wydawca o książce: Członkowie Wspólnoty Miłości Ukrzyżowanej przedstawiają w formie katechez proces jednoczenia się człowieka z Bogiem na drodze modlitwy kontemplacyjnej. Ukazują, iż prawdziwa kontemplacja prowadzi człowieka do zaparcia się siebie i przekroczenia własnego ja przy jednoczesnym zwróceniu się ku Chrystusowi i otwarciu się na ożywcze działanie jego ducha. Uznając ten Boży wpływ, zarówno radosny jak i trudny, człowiek stopniowo upodabnia się przez łaskę i miłość Chrystusa i tym samym postępuje w zjednoczeniu z Bogiem.

źródło opisu: http://www.wmu.pl/

źródło okładki: http://www.wmu.pl/

Szymon | 2015-02-05
Przeczytana: 04 lutego 2015

Bardzo wartościowa Książka. Mimo, iż jest trudna, to pokazuje całą prawdę o modlitwie, i przede wszystkim, jak należy się modlić i pokonywać trudności na modlitwie. Ja po przeczytaniu tej książki inaczej patrzę na modlitwę, rozumiem teraz istotny sens modlitwy. Polecam wszystkim osobom mającym trudności na modlitwie i wszystkim osobom poszukującym!

Kasia | 2013-04-07

Książka zawiera 8 katechez WMU dotyczących etapów modlitwy. W skrócie: od modlitwy słowa (usta), poprzez modlitwę intelektualną (rozum) aż do modlitwy milczenia (serce). Modlitwa jako droga do coraz doskonalszego poznania Boga, droga oparta na mądrości tradycji kościoła katolickiego oraz na duchowości św. Teresy z Avili.

Trudna, głęboka treść. Autorzy wchodzą trochę w symbolikę biblijną i przenoszą ją na życie współczesnego człowieka. Czasem trzeba zajrzeć do słownika, bo pojawia się jakieś trudniejsze słowo. Trzeba wiele przemyśleć już w trakcie czytania, by odnaleźć się we własnym życiu i móc podążać dalej w lekturze, ponieważ występuje tu niezależna od czytelnika totalna oscylacja między jego życiem a tym, co zawiera ta książka. Jeśli ktoś ucieka od siebie i własnego życia, nie da rady przeczytać "Pustyni...", która wywleka gołą prawdę na światło dzienne.
Gdy dotrze się do końca, nie będzie się już tym, kim się było: prawda nas zmienia, czy się tego chce, czy nie. A potem -...

Dudka | 2015-01-07
Paulina | 2013-12-14