Antologia bajki polskiej

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Narodowa S. I". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
83-04-00794-0
bajka, literatura polska
poezja
gosia

wybrał i oprac. Wacław Woźnowski Utwory wybrane, od średniowiecza do czasów współczesnych. Bajki i inne, krótkie formy literackie, odzwierciedlające twórczość polskich poetów od średniowiecza, do współczesności. Są tu utwory: Biernata z Lublina, Ignacego Krasickiego, Stanisława Trembeckiego, Adama Mickiewicza, Juliana Tuwima, Konstantego Gałczyńskiego i innych. Całość poprzedza wstęp Wacława...

wybrał i oprac. Wacław Woźnowski

Całość poprzedza wstęp Wacława Woźnowskiego, który jest monograficznym opracowaniem historii bajki jako gatunku literackiego.

źródło okładki: archiwumallegro.pl/.../37870-antologia-bajki-polskiej-woznowski.html

JUREK | 2016-08-11

Wydanie-Wrocław.1982r.