Opowieści ze Świata Czarownic Tom 2

Cykl: Opowieści ze Świata Czarownic (tom 2) | Seria: Świat Czarownic
Wydawnictwo: Amber
Tales of the Witch World 2
Caylith

Siedemnaście opowiadań, których akcja rozgrywa się w stworzonym przez Andre Norton Świecie Czarownic, napisanych przez siedemnastu mistrzów fantasy i SF.

źródło opisu: www.taniaksiazka.pl

źródło okładki: www.taniaksiazka.pl

Mamerkus | 2014-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2014

1. "Polowanie na córkę lorda Etsaliana" Clare Bell (ocena 2/10)
Niby wszystko ok, ale jest tutaj jedna istotna rzecz, która powoduje, że całość jest położona na łopatki - motywacja głównej bohaterki. Zemsta na gwałt była już omawiana z lepszym skutkiem przez Norton w "Ropuchach z Grimmerdale", ale tam tak niska moralnie motywacja spowodowała, że bohaterka osnuła się Złem (urodzone dziecko-potwór) i musiała potem mocno pracować, by się tego zła pozbyć ("Odmieniec"). Tutaj z kolei ta cała zgwałcona czarownica nie dosyć, że dąży za pomocą czarów do podwójnego i okrutnego morderstwa, które jednak nie następuje (usiłowanie też jest przecież moralnie naganne), to w dodatku nie spotyka się to z ostracyzmem zgodnie z zasadami cyklu. Clare Bell w ogóle się tym nie przejmuje przechodząc do porządku dziennego nad niemoralnym zachowaniem swojej bohaterki, w szczególności że narracja jest prowadzona pierwszoosobowo. Albo to wynika z moralności pani Bell albo po prostu z niedostatecznego...

Efemeryda | 2017-03-24

Kolejny tom lubioanej przez mnie sagi, pozycja obowiązkowa. No właśnie obowiązek, a nie przyjemność skłoniły mnie do przeczytania i zgromadzenia także tego tomu. Jako literatura rozrywkowa pierwsza klasa, dla fanów z wyobraźnią:), tylko wracać nie ma po co.

Bartek Biedrzycki | 2017-07-19

Nadal bardzo źle.

Polecam podcast o tym zbiorze: http://www.gniazdoswiatow.net/2017/01/11/quest-31-opowiesci-ze-swiata-czarownic-2/

Małgorzata | 2017-06-09
Cojak3m | 2017-04-08