Teraz Jezus

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka "Więzi"". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Towarzystwo WIĘŹ
978-83-60356-24-1
religia
poznanianka

Czy Bóg wcieliłby się nawet wtedy, gdyby nie doszło do grzechu pierworodnego? Czy Jezus uprawiał chrystologię? Czy badania biblistów i historyków, próbujące dotrzeć na podstawie ewangelii i apokryfów do prawdy o człowieku – Jezusie z Nazaretu, są zagrożeniem dla wiary w Jezusa Chrystusa, wcielonego Syna Bożego? Czy da się sporządzić portret Jezusa bez pobożnego, ckliwego liftingu? Jak mamy już...

Czy Bóg wcieliłby się nawet wtedy, gdyby nie doszło do grzechu pierworodnego?
Czy Jezus uprawiał chrystologię?
Czy da się sporządzić portret Jezusa bez pobożnego, ckliwego liftingu?
Jak mamy już teraz przeżywać nasze zbawienie?
Na te i inne pasjonujące pytania próbuje odpowiedzieć ks. Grzegorz Strzelczyk, młody wykładowca dogmatyki z Uniwersytetu Śląskiego. Książka przeznaczona jest nie tylko dla zainteresowanych teologią, ale dla wszystkich przeżywających wiarę w sposób świadomy.

źródło opisu: http://www.wiez.com.pl/?s__karta.id__181

źródło okładki: http://empikmedia.pl/c/teraz-jezus-b2899928.jpg

poznanianka | 2011-02-18
Przeczytana: grudzień 2010

Teraz Jezus to książka popularnonaukowa, przystępnie napisana, praktycznie dla każdego. Porusza ważne dla człowieka problemy, może ich do końca nie wyjaśnia, ale w miarę możliwości przybliża sedno sprawy. W ostateczności nie ma jednej, poprawnej odpowiedzi. Oprócz pytania o uprawianie przez Jezusa chrystologii zostało postawione pytanie, czy Jezus wiedział, że jest mesjaszem. Albo dokładniej czy wiedział to początku czy ta świadomość w nim wzrastała wraz z dojrzewaniem? Obok wszystkich pewników, którymi operują, mniej lub bardziej doinformowani, katolicy autor stawia tezy mogące niektórych przyprawić o święte oburzenie. Co by było gdyby Jezus nie urodził się w Betlejem, Trzej Królowie nie byli królami a cała sprawa ukrzyżowania była wynikiem mało znaczącej rozgrywki politycznej?
Książka powstała jako ciąg dalszy i uzupełnienie podręcznika dogmatyki katolickiej. Miał autor musiał trzymać się sztywnym ram formy, więc nie zdołał zawrzeć wszystkim zebranych informacji. Napisał z tej...

Vissan | 2014-01-18
timewarp | 2011-11-29