Malujemy jak impresjoniści

Impressionnistes
malarstwo, technika, plastyka, poradnik
poradniki
Casthaluth

Malarstwo impresjonistyczne, zapoczątkowane pod koniec XIX wieku, swój uniwersalny charakter zawdzięcza głębokiej "impresji", jaką wywołuje w odbiorcy twórczy przekaz realnego życia. Subiektywne wizje artystyczne bardzo szybko wpłynęły na powstanie wielu nowych nurtów w malarstwie. Książka ta wprowadza w praktyczne arkana technik malarskich, charakterystycznych dla wspomnianego okresu: od...

Subiektywne wizje artystyczne bardzo szybko wpłynęły na powstanie wielu nowych nurtów w malarstwie. Książka ta wprowadza w praktyczne arkana technik malarskich, charakterystycznych dla wspomnianego okresu: od gęstej, przerywanej kreski Moneta czy Van Gogha do bardziej płynnego stylu Renoira lub Degasa... Na przykładzie jednego z obrazów Utrilla poznamy też bardziej "realistyczną" technikę. Dobór tematyki (pejzaż, portret, sceny z życia codziennego) miał na celu zapoznanie odbiorcy z całym bogactwem obiektów twórczych.Przy każdym z opisanych obrazów zostały wyszczególnione przybory i farby, jakich będzie potrzebować kopista. Wszystkie etapy kopiowania opatrzono ilustracjami i komentarzami, uzupełnionymi poradami fachowców.

Książki z serii Atelier kopisty pozwalają poznać pracę kopisty dzieł wielkich mistrzów oraz podstawy sztuki malarskiej różnych epok. Prezentowane w poszczególnych książkach obrazy, tak charakterystyczne dla danego stylu, przybliżają duszę artysty i odsłaniają tajniki jego warsztatu.

źródło opisu: Wydawnictwo RM, 2008

źródło okładki: http://www.rm.com.pl