Okładka książki O czym szumią wierzby

O czym szumią wierzby

Autor:
wydawnictwo
Zielona Sowa
typ
papier
6,36 (441 ocen i 23 opinie)

Opis książki

Przygody Pana Ropucha i jego przyjaciół, Kreta, Pana Borsuka, Szczura, Wydry i Myszy, to historie pełne fantazji i humoru. zwierzęta obdarzone cechami ludzkimi, w wielu sytuacjach wdzięcznie parodiują nasze zachowania.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
MountainTobacco | 2014-01-20

O czym szumią wierzby to pełna ciepła i zabawnych przygód opowieść, której bohaterami są... zwierzęta. Zdawałoby się, że nie jest możliwe, żeby ponad dwustu stronicowa historia o zwierzętach mogła nie być czymś nużącym. Jednakże styl Kannetha Grahame sprawia, że historię tę czyta się doskonale, a nawet ma się ochotę sięgnąć po następne tomy. Życie zwierzątek, zupełnie tak jak w naturze dyktowane jest przez cykl przyrody, tyle że autor postanowił wzbogacić ich życie w bardziej typowe dla ludzi przygody. Mamy więc ropuchę podróżującą koleją i prowadzącą samochód, mamy przeuroczych mysich kolędników, a także kreta i borsuka zapraszającego siebie na kolację. Wydaje mi się, że jest to pozycja, której nie można przegapić. Klasyka w najlepszym wydaniu zwłaszcza z misternie wykonanymi piórkiem ilustracjami Patricka Benson'a.

Ettelea | 2012-01-01
Przeczytana: 31 grudnia 2011

Angielska bajka zwierzęca „O czym szumią wierzby” jest dziełem wyjątkowym, bo napisanym przez Kennetha Grahame’a z myślą o chorym synku. Książka ta doczekała się wielu ekranizacji i wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodszych i starszych czytelników.

W pouczającą podróż pełną przyjaźni, zabiera czytelników ciekawski i bardzo miły Kret. Pewnego wiosennego dnia ma dość swojej norki, w której spędził całe życie. Postanawia odkryć świat, który rozpościera się dookoła jego maleńkiego domku. Podczas eksploracji okolicznej przyrody spotyka pozostałych bohaterów bajki: gadatliwego Szczurka o poetyckiej duszy, mądrego i statecznego Pana Borsuka oraz niezwykle lekkomyślnego i pyszniącego się Ropucha, którego zachowanie wpędza go, jak i jego przyjaciół, w wir kłopotów. Na szczęście, jak to w bajce, wszystko kończy się dobrze a przyjaźń i mądrość tryumfuje.

Mam z tą bajką pewien dylemat. Dorośli bez problemu zrozumieją język powieści ale nie jestem do końca pewna, do dzieci w jakim wi...

Katka | 2014-05-14
Przeczytana: 14 maja 2014

Bardzo żałuję, że nie trafiłam na tę książkę dużo wcześniej - gdzieś w czasach podstawówki. Stała na mojej półce mniej więcej od drugiej klasy, ale nie za bardzo mnie zachęcała. Sięgnęłam po nią teraz, jako osoba dorosła ze względu na listę BBC. Jakże się cieszę, że nadrobiłam tak odlegle zaległości w lekturze. :)
Z początku czytało mi się ciężko. Tego samego dnia w której zaczęłam przygodę z "Wierzbami", skończyłam książkę o tematyce psychologicznej, poruszającej problem depresji i prób samobójczych. Przez to mój mózg nie chciał przestawić się na świat w którym zwierzęta chodzą z pistoletami, jeżdżą samochodami... mało tego - mają okna z epoki Tudorów. Te właśnie nawiązania do świata współczesnego (szczególnie przy miejscowościach i postaciach) szalenie mi przeszkadzały. Stąd książę, którą zakładałam,że przeczytam w godzinę - dwie góra, czytałam kilka dni póki się z tym nie oswoiłam. Pierwsze rozdziały nie podobały mi się. Kret był płaczliwy i najzwyczajniej mnie wkurzał....

Książka dla dzieci.. ale jaka magiczna! Niesamowita baśń pełna ciepła i uroku, obfitująca w przepiękne opisy krajobrazów i przesympatyczne, wcale nie głupie zwierzęta. Polecam osobom w każdym wieku;)

Przemek | 2013-10-25
Przeczytana: 25 października 2013

Ładna książka dla dzieci o przyjaźni i różnych ludzkich cnotach, które ważne są w relacjach między ludźmi, o złych skutkach pychy i zarozumialstwa, ciekawości, o poświęceniu dla przyjaciół, o wielkim znaczeniu słowa dom.
Akcja jest dość senna, sielankowa, przyspiesza nieco pod koniec, ale bez przesady. Bohaterami są tu cztery zwierzątka--przyjaciele--Kret, Szczur, Borsuk i Ropuch. Zwierzęta te niekiedy odwiedzają świat ludzi, obcują z nimi jakby były ich wielkości. Szczególnie Ropuch, obdarzony przez rodzinę majątkiem ma tu rozmaite przygody i tarapaty, w które wciąga przyjaciół, ale nie jest to wyłączny wątek książki.
Wydanie z Wydawnictwa Skrzat z 2011 ma pewne błędy edycyjne, na które w końcu zacząłem zwracać uwagę. Np:
str. 94: "Miały czerwone szalik szydełkowej roboty na szyjkach" (ma być "szaliki")
str. 119: "- Aa, jaki miły chłodek! - rzeki Szczur" (ma być "rzekł")
str. 174: "nie byty to ślepki jego przyjaciela" (ma być "były").

Karolina | 2012-11-14
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

klimatyczna książka, wracałam do niej po wielu latach i za każdym razem odkrywałam fantastyczny świat zwierzątek, klimat Angielskiej wsi, piękne opisy przyrody i prze smaczne opisy jedzenia :)
trochę już archaiczny język więc czytając dzieciom na pewno trzeba przygotować się na pytania maluchów ;)

Bujaczek | 2011-03-14
Przeczytana: 14 marca 2011

Tak jak sobie postanowiłam co jakiś czas będę powracać do książek, które czytałam jako dziecko. Tym razem trafiło na „O czym szumią wierzby”. Dawkowałam ją sobie na dobranoc ;)

O czym szumią wierzby? A szumią nam o czwórce przyjaciół (Borsuk, Szczur Wodny, Kret i Ropuch), która przeżywa przygody. Czasem miłe, a czasem pouczające. A to Kret wyrusza w swój pierwszy rejs łódką, a to ropuch wpada w tarapaty przez swoje wybryki. Ratują też małą wydrę. Mogłabym tak wymieniać bez końca.

Przyjaźń czwórki zwierząt zaczyna się od Kreta i Szczura Wodnego gdy to Kret czuję potrzebę nowej przygody. Wtedy to pierwszy raz wsiada na łódkę, widzi rzekę… Z czasem Kret poznaje Ropucha, który sam nie wie czego chce i co chwile ma inne zainteresowania. Poznajemy też Borsuka… Statecznego mądrego i spokojnego.

Książka jest ciepła, opowiada o przyjaźni, a nawet uczy. Uczy wspierania, pomagania, bycia w zgodzie z innymi zwierzętami (nas może nauczyć by żyć w zgodzie z innymi ludźmi). Mimo różnorodności zw...

Smoar | 2011-08-22
Przeczytana: 31 października 2010

Przeczytałam ją dopiero niedawno mając szesnaście lat i choć książka przeznaczona jest głównie dla młodszych czytelników to historia czwórki przyjaciół podbiła moje serce. Dlatego polecam gorąco dużym i małym.

kacha | 2014-09-16
Na półkach: 09. 2014, Przeczytane
Przeczytana: 16 września 2014

Opowieść o czterech przyjaciołach - Krecie, Szczurze wodnym, Borsuku i Ropuchu, którzy są istnym uosobieniem ludzi. Książka jest bajką dla dorosłych.

Piękna, ciepła opowieść, do której wraca się wciąż mimo upływu lat. :)

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto