Eden: It's an Endless World 18

Tłumaczenie: Zbigniew Kiersnowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Eden". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
manga, komiksy
komiksy
Lucyfer

Ostatni tom serii. Manga science fiction łącząca ze sobą treści sensacyjne, społeczne, polityczne i filozoficzne. Stworzona przez koloid tajemnicza struktura - "wielka lufa" - jest pod stałą obserwacją i obstawą wojsk federacji. Nie można się do niej zbliżyć. Mimo to Ennoia próbuje przedostać się do koloidu.Ludzie odczuwają coraz większą beznadzieję swojej egzystencji w obliczu rychłej...

Ostatni tom serii.
Stworzona przez koloid tajemnicza struktura - "wielka lufa" - jest pod stałą obserwacją i obstawą wojsk federacji. Nie można się do niej zbliżyć. Mimo to Ennoia próbuje przedostać się do koloidu.Ludzie odczuwają coraz większą beznadzieję swojej egzystencji w obliczu rychłej zagłady świata. Czekają na najgorsze, starając się normalnie żyć. Badania naukowców wskazują, że w momencie katastrofy średnia temperatura Ziemi może wzrosnąć nawet o ok. 4 stopnie Celsjusza, co oznacza między innymi zatopienie ogromnych połaci lądu, gwałtowne tajfuny, pożary, silne promieniowanie ultrafioletowe i, co za tym idzie, śmierć milionów ludzi.
Czy misja Ennoii się powiedzie? Czy rzeczywiście dojdzie do zagłady całego świata? Co stanie się z koloidem?...

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/komiks,266.html

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/gfx/ksk/_thumbs/pl/komi...»

noelle | 2012-02-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 18 lutego 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Endless series... Koniec przygody. Od kilku lat miałam do czynienia z tą serią, konsekwentnie czekając na nowe tomy, szukając ich w księgarniach, kupując i czytając po kilka razy. Teraz mam już komplet, a dziś przeczytałam ostatni tom. Zrobię sobie maraton czytania wszystkich tomów jeden po drugim.

Tak, chcielibyście końca świata... nie ma tak dobrze. Świat ciągle istnieje, a razem z nim cierpienie i okrucieństwo, i znowu będą wojny, ludzie będą się zabijać i tracić bliskich. Aż trochę szkoda, że zostało jak było, a nie dokonała się właściwa *zmiana*

Ubiquit | 2012-05-31

Bardzo dobre zakończenie serii, w dodatku ujęte w ciekawą klamrę kompozycyjną. Nawet okładka przywodzi na myśl pierwszy tom w którym historia rodu Ballardów się zaczęła. Chociaż jak wiadomo chodzi oczywiście o coś znacznie większego niż samych bohaterów.

yokopoko | 2016-10-31
Na półkach: Manga, Przeczytane